Warsztaty Soutache

Dodano: 11.05.2012
Dnia 9 maja 2012r Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle zorganizował w Świetlicy w Trzcinicy warsztaty artystyczne Soutache (sutaszu) pod nazwą „Wisior Soutache”.

Dnia 9 maja 2012r Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle zorganizował w Świetlicy w Trzcinicy warsztaty artystyczne Soutache (sutaszu) pod nazwą „Wisior Soutache”.

Soutache (sutasz) to technika haftu powstająca z połączenia kolorowych sznurków jedwabnych oraz koralików lub kamieni. Stworzona w tej technice biżuteria (wisiory, kolczyki, bransolety) jest niezwykle dekoracyjna i urzekająca lekkością.

W warsztatach artystycznych techniką Soutache  wzięło udział 17 osób. Każda uczestniczka otrzymała potrzebny materiał oraz zapoznała się z kolejnością wykonywania tej techniki. W efekcie tych zajęć powstały piękne, ciekawe, oryginalne i niepowtarzalne prace. Technika ta chociaż wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i dokładności jej wykonania wzbudziła duży zachwyt i zainteresowanie wśród uczestniczek.

Irena Gorczyca