Mistrz Promocji Czytelnictwa 2011

Dodano: 11.05.2012
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach została laureatką konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2011. Wyróżniono osiem najbardziej aktywnych bibliotek promujących czytelnictwo w 2011 roku w Polsce.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach  laureatką konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2011. Miło nam państwa poinformować, że w dniu 13 kwietnia 2012 roku, Jury Konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich "Mistrz Promocji Czytelnictwa 2011" przyznało naszej gminnej bibliotece i jej filiom wyróżnienie. Mistrz Promocji Czytelnictwa to konkurs, w którym nagradzane są najaktywniejsze biblioteki za działania wspierające rozwój i promocję czytelnictwa.

10 maja br. na uroczystej gali podczas otwarcia III Warszawskich Targów Książki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu. Konkurs ma za zadanie wyróżniać „najlepsze praktyki biblioteczne” służące zwiększeniu zainteresowania książką, popularyzacji wiedzy i informacji oraz ułatwiające do nich dostęp. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizator czwartej edycji konkursu „Mistrz Promocji Czytelnictwa” wyróżnił osiem najbardziej aktywnych bibliotek promujących czytelnictwo w 2011 roku w Polsce.

Biblioteki gminy Jasło po raz piąty w tym roku zostały nagrodzone i wyróżnione m.in.: w kampanii społecznej Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom, w konkursie dla gminnych koalicji pt. „Razem dla społeczności lokalnej” zorganizowanym w ramach Programu Rozwoju Bibliotek dla województwa podkarpackiego, akcji UNICEF – Wszystkie Kolory Świata, nominację Kapituły Konkursu dla Animatorów Społecznych im. Heleny Redlińskiej oraz SBP – Mistrz Promocji Czytelnictwa.

Nasz sukces, to również sukces władz gminy Jasło, ponieważ dzięki pomocy, zaangażowaniu i wsparciu władz gminy i lokalnej społeczności był  on możliwy.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach