Sukces Nowej Galicji w prezentacji produktów lokalnych

Dodano: 04.06.2012
W niedzielę 27 maja 2012 r., na Rynku w Rzeszowie odbył się „Zielony piknik z LGD”, w którym uczestniczyło 13 Lokalnych Grup Działania z terenu województwa podkarpackiego, w tym także Stowarzyszenie pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja.

W niedzielę 27 maja 2012 r.,  na Rynku w Rzeszowie odbył się „Zielony piknik z LGD”, w którym uczestniczyło 13 Lokalnych Grup Działania z terenu województwa podkarpackiego, w tym także Stowarzyszenie pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja.
Głównym celem imprezy była promocja tradycyjnie wytwarzanej żywności oraz produktów lokalnych i rękodzielniczych.

Organizatorami pikniku byli: Samorząd Województwa Podkarpackiego, Urząd Miasta Rzeszowa, Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Polski Związek Hodowców Bydła Simentalskiego.

W trakcie imprezy przeprowadzono konkursy dla LGD w trzech kategoriach:
  • W kategorii A „Najlepsza prezentacja produktu tradycyjnego wpisanego na listę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z terenu objętego funkcjonowaniem LGD”, gdzie:

I miejsce zajęło Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ”, za golonkę pilzneńską
II miejsce zajęła Lokalna  Grupa  Działania „Ziemia Przemyska” za dereń kiszony podkarpacki
III miejsce zajęła: Czarnorzecko - Strzyżowska LGD za Pamułę glinicką

• W kategorii B – „Najlepsza prezentacja żywnościowych dań regionalnych z terenu objętego funkcjonowaniem LGD”, gdzie:

I miejsce zajęło LGD „Pogórze Przemysko-Dynowskie”
II miejsce zajęło  Stowarzyszenie LGD „Eurogalicja”
III miejsce zajęło  LGD „Kraina Nafty

•  W kategorii  C „Najlepsza prezentacja produktów lokalnych (rękodzieło, rzemiosło) z terenu objętego funkcjonowaniem LGD”, gdzie:

I miejsce zajęło Stowarzyszenie pn. LGD Nowa Galicja
II miejsce zajęło LGD „Z Tradycją w Nowoczesność”
III miejsce zajęło  LGD „Trygon. Rozwój i Innowacja”

Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja  zgłosiła do konkursu na  „Najlepszą prezentację  produktów lokalnych z terenu objętego funkcjonowaniem LGD”  koronkę klockową, której  wykonanie  prezentowały Pani Irena Koczaja i Janina Gniadek z Bieździedzy.
Kapituła Konkursowa oceniała m.in. opis słowny prezentowanego produktu, zastosowanie tradycyjnych technik i materiałów, precyzję i technikę wykonania, walory artystyczne  i atrakcyjność wizualną.

Prezentacja wykonania koronki klockowej wzbudziła duże zainteresowanie, także wśród odwiedzających nasze stoisko.

LGD Nowa Galicja