Muzyczne fanaberie z Izabellą Klebańską

Dodano: 15.06.2012
W ramach akcji z KSIĄŻKĄ na walizkach pod hasłem: „W co się bawić…” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach gościła Izabella Klebańska.

W ramach  akcji  z KSIĄŻKĄ  na walizkach  pod hasłem: „W co się bawić…” w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach gościła Izabella Klebańska.

Jest ona absolwentką  Akademii Muzycznej w Łodzi i poprzez swoje książki tj.: Operowe Straaachy, Akolada, czy Muzyczna zgraja popularyzuje muzykę wśród najmłodszych.

W trwającym godzinę spotkaniu  Izabella Klebańska  otworzyła dzieciom drzwi do  świata muzyki, zapoznała je z nutami występującymi na pięciolinii oraz  wyjaśniła znaczenie pauz i krzyżyków. Uczestnicy poznali fragmenty twórczości, posłuchali także gry na skrzypcach w wykonaniu autorki. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach rytmicznych i zabawach przy dźwiękach muzyki przygotowanych przez pisarkę.

Na zakończenie spotkania autorka nauczyła dzieci francuskiego tańca, który tańczono kiedyś na dworach królewskich oraz ukłonów i w ten sposób pożegnała uczestników.

Uczniowie wzięli także udział w konkursie na „Najpiękniejszą zakładkę książkową”, którego podsumowanie  odbyło się również  w trakcie spotkania. Autorzy najciekawszych prac otrzymali dyplomy oraz książki Izabelli Klebańskiej z autografem. Wystawę nagrodzonych zakładek można obejrzeć w czytelni GBP w Jaśle z/s w Szebniach.

Spotkanie odbyło się 14 czerwca b.r. w ZS w Szebniach a udział w nim wzięli uczniowie klas I - III   Szkoły Podstawowej im. Stefanii Sempołowskiej.

Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach we współpracy z Zespołem Szkół w Szebniach.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Galeria: