Nasza wieś najpiękniejsza

Dodano: 13.08.2012
Projekt Fundacji Wspomagania Wsi pt. „Pożyteczne wakacje 2012” dobiegł końca. Został zrealizowany na rzecz dzieci i młodzieży z Szebni.

Projekt Fundacji Wspomagania Wsi pt. „Pożyteczne wakacje 2012” dobiegł końca. Został zrealizowany na rzecz dzieci i młodzieży z Szebni.

W ramach konkursu grantowego sfinansowanego przez Fundację Wspomagania Wsi 22 osobowa grupa uczestników w sposób atrakcyjny, ciekawy i edukacyjny spędziła lipcowe popołudnia.

W czasie dwutygodniowych wakacji z kulturą i przyrodą odbyły się m.in. warsztaty rękodzieła artystycznego, zajęcia plastyczne,  gry i zabawy integracyjne, zabawy ruchowe z chustą KLANZA, konkursy, a także całodzienna  wycieczka przyrodnicza oraz praca przy odnowieniu zabytkowej kapliczki św. Jana usytuowanej na szebieńskich polach.

Celem tegorocznego projektu  realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach, Radnym, Gminną Koalicją na rzecz Rozwoju Bibliotek gminy Jasło oraz wolontariuszami było umożliwienie dzieciom, które zostają na wakacje w swoich rodzinnych domach spędzenia tego czasu w swojej społeczności w sposób pożyteczny dla siebie i innych.

Uczestnicy zadania odbyli również wędrówkę do gospodarstw domowych aby zobaczyć w jakich warunkach żyją zwierzęta i czy w upalne dni mają miski pełne wody.

Koordynatorzy zadania w ten sposób starali się uwrażliwić młodych uczestników na los zwierząt żyjących w gospodarstwach domowych.

W dwutygodniowych zajęciach łącznie udział wzięło 262 uczestników, 6 członkiń KGW, 4 bibliotekarki oraz 7 wolontariuszy.

Organizatorzy składają serdecznie podziękują Restauracji „Swojskie Jadło”
w  Zimnej Wodzie, Sołtysowi wsi Szebnie, OSP w Szebniach
oraz wolontariuszom za pomoc w realizacji zadania.

KGW, GBP Szebnie

Fotorelacja: