Jedziemy ku Wam z gościńcem

Dodano: 13.08.2012
W ramach wspólnego zadania „Jedziemy ku Wam z gościńcem” Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu jasielskiego 8 sierpnia br. odwiedziły Krynicę Zdrój i zabytkową Cerkiew św. Jakuba w Powroźniku.

W ramach wspólnego zadania „Jedziemy ku Wam z gościńcem” Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach  oraz przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu jasielskiego  8 sierpnia br. odwiedziły Krynicę Zdrój  i zabytkową Cerkiew św. Jakuba w Powroźniku.

Na przedstawicielki naszych lokalnych organizacji pozarządowych czekały gościnne progi Biblioteki Publicznej w Krynicy Zdroju oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Berestu, Klubu „Jaworzynka” i wielu krynickich czytelników.

Na stołach zagościły nasze lokalne produkty: wiejski kołacz i rogale z Szebni, pachnący chleb z masłem i serem z Niepli,  jabłecznik z Bierówki, smalec ze śliwkami i kiszonym ogórkiem z Trzcinicy, proziaki z Osobnicy i wiele pysznych wiejskich potraw przygotowanych przez przedstawicielki KGW z powiatu jasielskiego.

W Czarnym Potoku w filii bibliotecznej odbyło się spotkanie autorskie z Marią Tomasik poetką ludową z Sądkowej, gmina Tarnowiec. W czytelni na autorkę czekała cała sala dzieci, młodzieży i rodziców.

Pracownicy i wolontariuszki z szebieńskiej biblioteki przeprowadzili warsztaty z decoupage dla bibliotekarzy krynickiej biblioteki, przedstawicielek lokalnych organizacji oraz czytelników biblioteki.

W ramach uczestnictwa obu bibliotek w I rundzie Programu Rozwoju Bibliotek  towarzyszył nam dziennikarz z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego przygotowujący reportaż o działalności w/w placówek. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnej telewizji i prasy zainteresowanych projektem.

Dzięki gościnności i zaangażowaniu pracowników krynickiej biblioteki grupa uczestniczek mogła zapoznać się z bogatą historią miasta zwiedzając ważne historycznie miejsca. Uczestniczki zwiedziły zabytkowy zdrój, Muzeum Zabawek, Muzeum Nikifora, wyjechały na górę parkową.

Projekt ,,Jedziemy ku Wam z gościńcem”, realizowany we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle, Starostwem Powiatowym w Jaśle, Stowarzyszeniem Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej, GBP w Jaśle z/s w Szebniach, Powiatową Radą KGW w Jaśle, skierowany został do 50 osób - członkiń Stowarzyszenia i KGW z gmin: Brzyska, Jasło, Dębowiec, Kołaczyce, Skołyszyn, Osiek Jasielski i Tarnowiec. Projekt miał na celu nawiązanie współpracy z lokalnymi organizacjami i instytucjami kultury. Już wkrótce spodziewamy się na jasielskiej ziemi gości z Krynicy i Berestu.

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach  serdecznie dziękują za pomoc w realizacji zadania Dyrektorowi i Pracownikom Biblioteki Publicznej w Krynicy Zdroju.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach, SRKLZJ w Trzcinicy

Fotorelacja: