Pamiętamy…

Dodano: 04.09.2012
Jak co roku w pierwszą niedzielę września o godz. 15.00 odbyła się uroczystość patriotyczno — religijna upamiętniająca 73.rocznicę wybuchu II wojny światowej, na cmentarzu ofiar terroru hitlerowskiego w Warzycach – Lasek.

Jak co roku w pierwszą niedzielę września o godz. 15.00 odbyła się uroczystość patriotyczno — religijna upamiętniająca 73.rocznicę wybuchu II wojny światowej, na cmentarzu ofiar terroru hitlerowskiego w Warzycach – Lasek.

Organizatorami uroczystości był Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz oraz Ksiądz Proboszcz Parafii Warzyce Kazimierz Brzyski.

Msza Święta za Ojczyznę i poległych zgromadziła okolicznych mieszkańców, rodziny poległych. Na uroczystość przybył Dariusz Sobieraj Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Wójt Stanisław Pankiewicz podziękował wszystkim za udział w uroczystości podkreślając w szczególności przybycie weteranów dających przykład wielkiego patriotyzmu.

Na koniec odbył się koncert pieśni religijno – patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle.