Fundacja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. im Ignacego Łukasiewicza a Ochotnicza Straż Pożarna „Florian” z Żółkowa

Dodano: 11.09.2012
W 2012 roku jednostka OSP „Florian” z Żółkowa realizowała autorski projekt pod nazwą: „Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej „Florian” w Żółkowie”.

W 2012 roku jednostka OSP „Florian” z Żółkowa realizowała autorski projekt pod nazwą:  „Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej „Florian” w Żółkowie”.

Celem programu było doposażenie jednostki w brakujący, niezbędny sprzęt strażacki do prowadzenia działań ratowniczych, a tym samym poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w miejscowości Żółków jak również w jej okolicy.

Ochotnicy z Żółkowa do realizacji projektu przygotowywali się od blisko dwóch lat. Przygotowania te polegały głównie na gromadzeniu środków finansowych oraz poszukiwaniu partnera programu oraz wsparcia finansowego z jego strony.

Po długich rozmowach z różnymi firmami i instytucjami udało się nawiązać współpracę z Fundacją Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. im Ignacego Łukasiewicza, która wsparła finansowo projekt OSP „Florian”.

Realizowany projekt opiewał na kwotę 10 000 zł, z czego 5000 zł był to wkład strażaków ochotników, a pozostała kwota czyli 5000 zł przekazała w formie darowizny Fundacja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. im Ignacego Łukasiewicza.

W ramach realizowanego projektu OSP z Żółkowa zakupiła sprzęt ratowniczy w postaci:
  •   węże ssawne, węże tłoczne,
  •   brezentowy zbiornik wodny,
  •   rozdzielacz kulowy, prądownice,
  •   tłumice,
  •   spalinową piłę do drewna,
  •   kamizelki ratunkowe, szelki bezpieczeństwa,
  •   przełączniki, łączniki, bosaki, topory.

Dzięki odpowiednim działaniom zarządu jednostki, właściwej współpracy z Panem Wójtem i Gminą Jasło Ochotnicza Straż Pożarna „Florian” pomimo swoje krótkiej działalności (utworzona w 2007 roku) dziś dysponuje samochodem pożarniczym – GLM typu Lublin oraz podstawowym sprzętem ratowniczym.

Kolejnym etapem w rozwoju wspomnianej jednostki będzie budowa Remizy strażackiej, gdzie będzie przechowywany samochód oraz zgromadzony sprzęt ratowniczy.

Zarząd OSP „Florian” Żółków