Jubileuszowy X Piknik z Konikiem Polskim

Dodano: 11.09.2012
Na obiektach Zespołu Szkół w Trzcinicy odbył się jubileuszowy X Piknik z Konikiem Polskim. W dniach 8 – 9 września bogaty program pikniku zgromadził hodowców, wystawców a przede wszystkim miłośników koni.
Na obiektach Zespołu Szkół w Trzcinicy odbył się jubileuszowy X Piknik z Konikiem Polskim. W dniach 8 – 9 września bogaty program pikniku zgromadził hodowców, wystawców a przede wszystkim miłośników koni.

Organizatorami pikniku byli – Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Konika Polskiego, Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie i Gmina Jasło.

W sobotę odbył się m.in. czempiona hodowlany, „Jasielska Ścieżka Konika Polskiego”, pokazy konne i szkolenia dla hodowców.

Podczas czempionatu hodowlanego wyłoniono:

•    Czempionat klaczy

Czempion – Dekira (Nurmi - Desna), właściciel Danuta Nocleg – Duljan
Wiceczempion – Medyna (Trębacz - Meduza), właściciel Wiesław Konieczny

•    Czempionat ogierów

Czempion – Tort (Hektor - Trzmielina), właściciel Ireneusz Wasilewski
Wiceczempion – Harnaś (Tamir - Huszcza), właściciel Robert Szudy

Komisja oceniła, że najlepszym ogierem w typie konika polskiego był ogier Harnaś (Tamir - Huszcza) własności Roberta Szudy, a za najbardziej typową klacz konika polskiego komisja uznała klacz Medyna (Trębacz - Meduza) własności Wiesława Koniecznego.

W niedzielę natomiast próba dzielności konika polskiego, konkurs skoków przez przeszkody itp.

W konkursie zaprzęgów parokonnych o Puchar Wójta Gminy Jasło wzięło udział 11 ekip i na długości trasy 450 m pokonywali 9 przeszkód.

Klasyfikacja końcowa przedstawiła się następująco:
I miejsce – konie Orkus i Oficer ze stajni Marcina Babisia, powożący Marek Wojdyło, luzak Sławomir Tetich,
II miejsce – konie Bystra i Bajka ze stajni Stanisława Stasiowskiego, powożący Stanisław Stasiowski, luzak Bartłomiej Woźnica,
III miejsce – konie Pyza i Pipi ze stajni ZDIZ PIB Odrzechowa, powożący Mariusz Borta, luzak Tadeusz Rodzinka.