Społeczna akcja oddawania krwi przez strażaków ochotników.

Dodano: 13.09.2012
W dniu 05.09.2012 roku strażacy ochotnicy z OSP „Florian” Żółków zorganizowali akcję oddawania krwi w Jasielskim Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

W dniu 05.09.2012 roku strażacy ochotnicy z OSP „Florian” Żółków zorganizowali akcję oddawania krwi w Jasielskim Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Jest to pierwsza taka inicjatywa, w której bierzemy udział. Krew oddało pięciu druhów naszej jednostki.

Mamy nadzieję, że nasz czyn zapoczątkuje szersze zainteresowanie wśród społeczeństwa koniecznością podzielenia się tym życiodajnym środkiem, którego jeszcze nie potrafimy produkować - powiedział Naczelnik Tomasz Socha.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej „Florian” w Żółkowie bardzo często angażują się w różnego rodzaju akcje społeczne. Przykładem tego może być:
  • 2010 rok, prowadzono akcję zbierania żywności i odzieży dla powodzian z terenu gminy Jasło,
  • 2011 i 2012 rok, pomoc w organizacji XIX i XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle.

Zarząd OSP „Florian” Żółków