Spotkania autorskie z Barbarą Ciwoniuk

Dodano: 19.09.2012
W dniu 18.09.2012 roku w ramach Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie z Barbarą Ciwoniuk autorką książek dla młodzieży.

W dniu 18.09.2012 roku w ramach Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie z Barbarą Ciwoniuk autorką książek dla młodzieży takich jak „Igor”, „Ania”, „Musisz to komuś powiedzieć”. Spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół w Szebniach, a udział w nim wzięła młodzież z okolicznych  miejscowości.

Podczas spotkania Barbara Ciwoniuk opowiadała o swoich książkach, w których porusza dylematy z życia młodzieży, takie jak przyjaźń, pierwsza miłość, konieczność szukania własnej drogi, sensu życia, braku zrozumienia, samotności czy konfliktu z dorosłymi i z rówieśnikami.
W swoich książkach stara się wskazywać najprostsze drogi wyjścia z trudnych sytuacji, losy bohaterów jej książek pokazują, że nie należy się poddawać, zawsze trzeba walczyć do końca, szukać rozwiązania z trudnych sytuacji.

Autorka ma na swoim koncie liczne sukcesy. Między innymi otrzymała wyróżnienie
w konkursie Książka Roku 2011 Polskiej Sekcji IBBY za powieść „Musisz to komuś powiedzieć” oraz została nominowana do programu „Outstanding Books for Young People with Disabilities 2007” za książkę pt: „Igor”.

Na zakończenie spotkania młodzież miała okazję porozmawiać z Barbarą Ciwoniuk. Zadawali oni  pytania dotyczące inspiracji pisarki oraz jej życia i twórczości.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach