Szkolenie strażaków OSP

Dodano: 24.03.2011
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle zorganizowała szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP z terenu Gminy Jasło.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle zorganizowała szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP z terenu Gminy Jasło. Od 21 marca do 4 kwietnia 2011r. odbywają się zajęcia teoretyczne  w Domu Ludowym w Zimnej Wodzie oraz zajęcia praktyczne w KP PSP w Jaśle. Szkolenie zakończone zostanie egzaminem.

Celem szkolenia jest przygotowanie strażaka ratownika OSP do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo – gaśniczych, w tym nabycie umiejętności do wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu, podczas akcji ratowniczo – gaśniczych.

W wyniku realizacji szkolenia strażak ratownik OSP powinien umieć:
  •  określać zasady zapobiegania powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożaru
  •  oceniać zachowanie się materiałów i konstrukcji budowlanych w warunkach pożaru
  •  rozpoznawać zagrożenia, mogące stanowić niebezpieczeństwo dla życia, zdrowia,
     mienia i   środowiska
  •  prowadzić działania ratownicze w ramach zastępu
  •  omawiać metody i sposoby ewakuacji oraz przeprowadzić ewakuacje
  •  współdziałać w ramach pododdziałów
  •  postępować podczas uroczystości pożarniczych i państwowych.