Warsztaty wielkanocne „Z jajem” w bibliotece

Dodano: 14.04.2011
Niecodzienna lekcja biblioteczna, czyli warsztaty wielkanocne „Z jajem”, odbyły się w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

Niecodzienna lekcja biblioteczna, czyli warsztaty wielkanocne „Z jajem”, odbyły się w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

W czasie  dwóch spotkań, w dn. 4 i 11 kwietnia,  uczniowie kl.  V  Szkoły Podstawowej uczyli się podstaw sztuki decoupage. Poznając tą ciekawą  i  inspirującą  technikę  uczestnicy  mogli poznać jeden z  wielu nietypowych sposobów  zdobienia  pisanek.

Styropianowe jajka pomalowane wcześniej farbą, oklejone zostały motywami wyciętymi z papierowych serwetek, a następnie zabezpieczone lakierem. Takie małe rękodzieła,  okazały się wspaniałą alternatywą dla tradycyjnego malowania pisanek.

Agnieszka Jeleń