Wójt Stanisław Pankiewicz podpisał porozumienia współpracy z partnerami ukraińskimi

Dodano: 26.08.2011
We wtorek, 23 sierpnia 2011r. z wizytą na Ukrainie przebywał Stanisław Pankiewicz Wójt Gminy Jasło. Celem wizyty było podpisanie Porozumień Współpracy z partnerami ukraińskimi.

We wtorek, 23 sierpnia 2011r. z wizytą na Ukrainie przebywał Stanisław Pankiewicz  Wójt Gminy Jasło. Celem wizyty było podpisanie Porozumień Współpracy z partnerami ukraińskimi.

W dniu 23 sierpnia br. Wójt Gminy Jasło  podpisał Porozumienie Współpracy z Samborską Rejonową Radą w Samborze, w której imieniu Porozumienie podpisał Witalij Kimak – Wiceprzewodniczący Samborskiej  Rejonowej Rady.

Podpisanie Porozumień w Samborskiej Rejonowej Radzie

W tym samym dniu Wójt Gminy Jasło  podpisał również Porozumienie Współpracy z Miastem Sambor, które reprezentował Mer Miasta Taras Kopylyak.

Podpisanie Porozumień z merem miasta Sambora

Porozumienia Współpracy zakładają między innymi wymianę doświadczeń pomiędzy samorządowcami, wymianę młodzieży a przede wszystkim wspólne pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej na realizację zadań własnych samorządów głownie w zakresie ochrony środowiska oraz zachowania dziedzictwa narodowego i rozwoju kultury.

Jednocześnie wójt Stanisław Pankiewicz uczestniczył w uroczystościach związanych z obchodami 20-lecia Niepodległej Ukrainy.

Wystąpienie wójta na uroczystym podniesieniu Flagi w Nowym Kaliniewie

Były to uroczystości podniesienia Flagi w mieście Nowy Kaliniew i w Samborze oraz uroczyste akademie w Samborze i Starym Samborze.

Uroczystości w Samborze