Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza

Dodano: 05.10.2011
W Zespole Szkół w Szebniach w sobotę, 1 października odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatów Jasielskich w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Jasło, które objęte zostały honorowym patronatem przez J. E. Ks. Bp Kazimierza Górnego Biskupa Rzeszowskiego.
W Zespole Szkół w Szebniach w sobotę, 1 października odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatów Jasielskich w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Jasło, które   objęte zostały honorowym patronatem przez  J. E. Ks. Bp Kazimierza  Górnego Biskupa  Rzeszowskiego.

O godz. 9.00 po przywitaniu zawodników i przybyłych gości przez Stanisława Pankiewicza Wójta Gminy Jasło turniej rozpoczął się wspólną modlitwą.
Rozgrywki zostały przeprowadzone w trzech kategoriach:
  • I kategoria – szkoły podstawowe
  • II kategoria – szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne
  • III kategoria – księża

W zawodach wzięli udział ministranci, lektorzy oraz księża Liturgicznej Służby Ołtarza -   63 uczestników reprezentowało 16 parafii: Podwyższenia Krzyża Św. w Jaszczwi, Narodzenia NMP w Tarnowcu, Św. Marcina w Szebniach, Św. Józefa i ŚŚ. Piotra i Pawła w Skołyszynie, Chrystusa Króla w Jaśle, Św. Stanisława BM w Osobnicy, Św. Katarzyny w Sławęcinie, Św. Faustyny w Jaśle – Żółkowie, Przemienienia Pańskiego i Św. Doroty w Trzcinicy, Św. Andrzeja Boboli w Nawsiu, Św. Mikołaja Bpa w Łężynach, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Błażkowej, Św. Anny w Święcanach, Trójcy Św. w Bieździedzy, Św. Antoniego w Jaśle oraz Św. Wawrzyńca w Warzycach.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe a wszyscy zawodnicy pamiątkowe medale, które w imieniu sponsorów wręczał Tomasz Urbański - Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Bieczu Oddział w Jaśle.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach:

pobierz treść

• Ministranci - szkoły podstawowe