Na tropie zagadek detektywistycznych - spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

Dodano: 06.10.2011
Na zaproszenie bibliotekarzy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach przybył Arkadiusz Niemirski, autor książek dla młodzieży i dorosłych.

Na zaproszenie bibliotekarzy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach przybył Arkadiusz Niemirski, autor książek dla młodzieży i dorosłych.

W 2000 roku zadebiutował powieścią „Pan Samochodzik i skarby wikingów”, a do 2006 roku wzbogacił tę kultową serię jeszcze o szesnaście tomów. W kwietniu 2010 roku ukazała się najnowsza powieść autora pt. „Klątwa Nipkowa”.

W czasie spotkania z młodzieżą z Zespołu Szkół w Szebniach autor w sposób bardzo żartobliwy przedstawił siebie, swoją działalność kabaretową, a przede wszystkim twórczość literacką. W bardzo interesujący sposób przedstawił najsłynniejszych detektywów z literatury i kina światowego. Mówił także o marzeniach, które warto mieć i o pasjach, które warto realizować.  Spotkanie wzbogacone zostało prezentacją multimedialną, która poszarzała więź między młodzieżą a pisarzem.

Twórczość Arkadiusza Niemirskiego charakteryzuje się obecnością przygody, tajemnicy, zagadki oraz elementów kryminału. Na zakończenie młodzi czytelnicy zadawali różne pytania, jak również każdy z nich mógł otrzymać autograf od pisarza.

Spotkanie odbyło się 5 października br. i było możliwe dzięki współpracy z Zespołem Szkół w Szebniach.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach