Dodano: 24.10.2011
W dniu 9 listopada 2011r. Polskie Towarzystwo Higieny Psychicznej i Gmina Jasło organizuje XX Konferencję Naukowo – Szkoleniową na temat „Dziecko zaniedbane”.
W dniu 9 listopada 2011r. Polskie Towarzystwo Higieny Psychicznej i Gmina Jasło organizuje XX Konferencję Naukowo – Szkoleniową na temat „Dziecko zaniedbane”.

W skład komitetu organizacyjnego wchodzą: prof. zw. Dr hab. A. Bałandynowicz, mgr Zenon Ukleja, mgr Stanisław Pankiewicz, mgr inż. Małgorzata Dubiel, dr n. hum. Anna Kieszkowska, dr n. med. Marian Kopciuch, inż. Zdzisław Maciocha, ks. Tadeusz Mieleszko, mgr Beata Salomon, dr n. med. Marek Staniczek.

Konferencja ta ma charakter interdyscyplinarny. Obejmuje problematykę z zakresu potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży, poziomu zagrożeń w sferze somatycznej, psychicznej, społecznej, moralnej, organizacji kompleksowej – profilaktycznej opieki zdrowotnej nad dziećmi oraz młodzieżą oraz zapobiegania regresowi zdrowia psychicznego, zachowaniom dewiacyjnym, czynom karalnym i przestępczym. Konferencja obejmuje także zagadnienia przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Tematami wiodącymi podczas tegorocznej konferencji będą:
• Potrzeby rozwojowe dzieci i młodzieży
• Podstawowe wskaźniki stanu zdrowia dzieci i młodzieży
• Charakterystyka aktualnego stanu specjalistycznej opieki zdrowotnej dzieci i młodzieży
• Kompleksowa strategia działań zapobiegawczych
• Programy zespołów interdyscyplinarnych w zakresie zapobiegania przemocy i rozwiązywania problemów alkoholowych w rodzinie

Podczas konferencji odbędą się: sesja plenarna, sesje tematyczne, forum dyskusyjne oraz warsztaty.