III Gminny Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej

Dodano: 10.11.2011
7 listopada 2011 roku w Zespole Szkół w Warzycach odbyła się 3 edycja Gminnego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej.

7 listopada 2011 roku w Zespole Szkół w Warzycach odbyła się 3 edycja Gminnego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej.

Swoje zdolności wokalne zaprezentowali uczniowie ze szkół Gminy Jasło. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli reprezentanci: ZS w Opaciu,  ZS w Trzcinicy, SP w Jareniówce, SP nr 2 w Osobnicy, ZS w Osobnicy i  ZS w Szebniach.

Najważniejsze cele konkursu to:
  • popularyzacja pieśni patriotycznych i żołnierskich wśród młodzieży szkół Gminy Jasło,
  • rozwijanie zamiłowania do śpiewu, jako jednej z form działalności muzycznej,
  • rozbudzanie wrażliwości estetycznej,
  • uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej,
  • kształtowanie osobowości współczesnego Polaka - patrioty poprzez zainteresowanie historią,
  • umożliwienie debiutu scenicznego dzieciom uzdolnionym muzycznie.

Jury konkursu pod przewodnictwem Pani Ireny Pikul, nauczyciela muzyki w ZS w Jedliczu, nie miało łatwego zadania z wyłonieniem zwycięzców, gdyż poziom uczestników był bardzo wysoki.

A oto tegoroczni laureaci w poszczególnych kategoriach:

I KATEGORIA:  KLAS IV-VI Szkoły Podstawowej

I MIEJSCE – Oliwia Hap ZS Szebnie
I MIEJSCE – Aleksandra Brągiel SP nr 2 Osobnica
II MIEJSCE – Aleksandra Nowak ZS Szebnie
III MIEJSCE – Klaudia Dybaś ZS Warzyce
III MIEJSCE – Krystian Bąk ZS Osobnica
WYRÓŻNIENIE  (dla najmłodszego uczestnika konkursu) – Marlena Placek ZS Warzyce

II KATEGORIA:  Gimnazjum

I MIEJSCE – Mateusz Knapik ZS Osobnica
II MIEJSCE – Aleksandra Gacek ZS Warzyce
II MIEJSCE – Karina Lubaś ZS Szebnie
III MIEJSCE – Ilona Jędryczka ZS Trzcinica
III MIEJSCE – Izabela Owsiak ZS Warzyce
III MIEJSCE – Joanna Konieczna ZS Opacie

Wszyscy nagrodzeni poszczególnymi miejscami w swoich kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Jasło oraz książki i publikacje wydane przez Zespół Szkół w Warzycach. Ci, którym nie udało się stanąć na podium, również zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, nieco skromniejszymi nagrodami rzeczowymi oraz publikacjami wydanymi przez naszą szkołę.

Dziękujemy za duże zainteresowanie naszym konkursem.

Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!!! i życzymy dalszych sukcesów, a nauczycielom dziękujemy za profesjonalne przygotowanie swoich uzdolnionych uczniów.

ZS Warzyce