Młodzież a regionalizm w bibliotece

Dodano: 08.12.2011
W środę GBP w Szebniach gościła uczniów I klasy Gimnazjum w Szebniach im. ks. J. Opioły, którzy przyszli zwiedzić wystawę pt. „II SZEBIEŃSKIE ZADUMANIA NAD PROZĄ” poświęconą artyście malarzowi i konstruktorowi S. Żuradowi, pisarzowi polonijnemu W. Breowiczowi oraz poetce ludowej z Żółkowa M. Kurowskiej.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach dużą wagę przywiązuje się do edukacji regionalnej. W środę gościliśmy uczniów I klasy Gimnazjum w Szebniach im. ks. J. Opioły, którzy przyszli zwiedzić wystawę pt. „II SZEBIEŃSKIE ZADUMANIA NAD PROZĄ” poświęconą artyście malarzowi i konstruktorowi S. Żuradowi, pisarzowi polonijnemu W. Breowiczowi oraz poetce ludowej z Żółkowa M. Kurowskiej.

Oprócz wysłuchania opowieści o znanych postaciach, oglądnięcia niesamowitych eksponatów, młodzież zapoznała się z funkcjonowaniem Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej Fundacji Ośrodka Karta działającego przy GBP.

Dzięki temu spotkaniu i rozmowach z młodzieżą, po raz kolejny, przekonaliśmy  się jak ważne jest ocalenie od zapomnienia i przywrócenia pamięci o niezwykłych postaciach związanych z  naszym regionem. Zwłaszcza, że w wielu przypadkach to ostatni dzwonek na porozmawianie ze świadkami historii i tymi którzy naszych bohaterów pamiętają.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach