Nowe archiwalia dotyczące Warzyc

Dodano: 18.01.2012
Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej Fundacji Ośrodka KARTA, działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach wzbogaciło się o kolejne nowe zbiory fotograficzne dotyczące dziejów historycznych wsi Warzyce

Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej Fundacji Ośrodka KARTA, działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach wzbogaciło się o kolejne nowe zbiory fotograficzne dotyczące dziejów historycznych wsi Warzyce, gmina Jasło oraz Szkoły Podstawowej w Warzycach z lat 1949- 1958.

Fotografie przedstawiają między innymi uczniów Szkoły Podstawowej w Warzycach z wychowawczynią Anną Korcz - nauczycielką języka polskiego w warzyckiej szkole w latach 1943 – 1972.

Część zgromadzonych dokumentów dotyczy Józefa Owsiaka z Warzyc, który służył  w Pułku Piechoty Strzelców Kresowych, wchodzących w skład 11. Karpackiej Dywizji Piechoty i Podolskiej Brygady Kawalerii stacjonującej w Stanisławowie.

Na pozostałych dokumentach archiwalnych możemy zobaczyć Kościół św. Wawrzyńca w Warzycach i zabytkowe budynki gospodarcze (wrzesień, 1959 r.). Wszystkie archiwalia dostępne na stronie http://szebnie.archiwa.org

Dyrektor GBP i Fundacja Ośrodka Karta składają serdeczne podziękowania Genowefie Owsiak z Warzyc, Krzysztofowi Owsiakowi z Jasła i Ewie Wieczorek  za  udostępnienie bezcennych dokumentów archiwalnych.

Zespół CATL przy GBP w Jaśle z/s w Szebniach