Ważna informacja dla rolników

Dodano: 19.01.2012
W roku 2012 zmienia się termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego oraz termin wypłaty producentom rolnym zwrotu podatku akcyzowego.

WÓJT GMINY JASŁO
informuje:

W roku 2012 zmienia się termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego oraz termin wypłaty producentom rolnym zwrotu podatku akcyzowego.

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien złożyć faktury VAT

• w terminie od 1 lutego 2012 r. do 29 lutego w 2012 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT  stanowiącymi dowód zakupu oleju   napędowego w okresie od 1 września 2011 r. do 31 stycznia 2012 r.,

• w terminie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. należy złożyć odpowiedni wniosek  do wójta w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami  VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2012 r. do 31 lipca 2012 r. w ramach zwrotu podatku określonego na 2012 r.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2012 r. wynosi 81,70 zł x ilość ha użytków rolnych

Pieniądze wypłacane będą w terminach:

2 – 30 kwietnia 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie
1 – 31 października 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie
gotówką w kasie urzędu gminy  albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Wójt
                                                               Stanisław Pankiewicz