Biblioteka na to czeka

Dodano: 16.11.2012
Partnerski projekt „Biblioteka na to czeka” – Instytutu Pamięci Narodowej, Stowarzyszenia Bibliotekarzy oraz Bibliotek Wojewódzkich umożliwił Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach pozyskanie zasobów publikacji IPN do biblioteki.

Partnerski projekt „Biblioteka na to czeka” – Instytutu Pamięci Narodowej, Stowarzyszenia Bibliotekarzy oraz Bibliotek Wojewódzkich umożliwił Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach pozyskanie zasobów publikacji IPN do biblioteki.

Biblioteka wzbogaciła się o ponad trzydzieści wydawnictw.

Wydawnictwa, które pozyskała Biblioteka dotyczą historii II wojny światowej związanej z naszym regionem, biografii bohaterów wojennych walczących o wolność Ojczyzny oraz wydane w języku rosyjskim i polskim „Polskie podziemie 1939-1941 od Wołynia do Pokucia”. Znajdziemy tu unikalne dokumenty NKWD dotyczące dramatycznych losów konspiratorów i żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

Nasi czytelnicy będą mogli poznać tragiczne losy polskich sióstr zakonnych mieszkających i pracujących w metropolii lwowskiej, jak również wiele innych wydawnictw dotyczących najnowszej historii.

Serdecznie zachęcamy wszystkich sympatyków literatury faktu do korzystania z najnowszych publikacji.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach