Mikołajki z Mikołajkiem

Dodano: 05.12.2012
Mikołajki, to dzień, wyczekiwany przez wszystkie dzieci. To właśnie w tym dniu z niecierpliwością oczekują one Świętego Mikołaja. Z tej oto okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach zorganizowała 4 grudnia 2012 roku w Domu Ludowym w Szebniach „Mikołajki z Mikołajkiem”.

W mroźną noc grudniową
Wśród śnieżnej zamieci
Para reniferów
Z nieba do nas leci
Ciągną piękne sanie
W złocistym zaprzęgu
A w saniach Mikołaj
I worek prezentów…”

(Święty Mikołaj - A. Kubiczek)

Mikołajki, to dzień, wyczekiwany przez wszystkie dzieci. To właśnie w tym dniu z niecierpliwością oczekują one Świętego Mikołaja. Z tej oto okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach zorganizowała 4 grudnia 2012 roku w Domu Ludowym w Szebniach „Mikołajki z Mikołajkiem”.

W czasie spotkania w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom uczestnicy mieli okazję wysłuchać opowieści o Mikołaju przeczytaną przez władze lokalne, dyrektora biblioteki i gminnego koordynatora akcji CPCD.

W tym szczególnym dniu dzieci opowiadały jak wygląda św. Mikołaj, skąd przybywa, w czym przynosi prezenty, jednak największą atrakcją dla przybyłych gości było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wręczył wszystkim drobne upominki.

Organizatorzy przygotowali również wiele niespodzianek, konkursów, quizów, zagadek i zabaw ruchowych, w których dzieci chętnie brały udział. Mali goście mieli również możliwość wykonania kartek dla Świętego Mikołaja w podziękowaniu za prezenty, a najładniejsze z nich zostały nagrodzone.

Impreza zgromadziła ponad 60 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Po zakończonym spotkaniu wszyscy uczestnicy rozchodzili się do domów z wielkimi uśmiechami na buziach, radośni i zadowoleni z miło spędzonego dnia.

Organizatorem imprezy byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Radny, Sołtys i Rada Sołecka wsi Szebnie oraz  Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach.

Za ufundowanie nagród, słodyczy, przygotowanie ciepłego posiłku, oraz pomoc w organizacji spotkania serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i wolontariuszom.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach