Dobre maniery drogą do kariery - GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Dodano: 27.12.2012

Projekt „Dobre maniery drogą do kariery”
      w ramach programu „Równać szanse”
   Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności
                administrowany przez
    Polską Fundację Dzieci i Młodzieży

Czym jest projekt Równać szanse?
Misją programu „Równać szanse” jest wyrównanie szans na dobry start w dorosłe życie dzieci i młodzieży z terenów wiejskich i małych miast do 20 000 mieszkańców, poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.

O projekcie
Rozwój cywilizacji spowodował, że prosta i naturalna czynność jaką jest zachowanie się przy stole, ułożenie sztućców, talerza, serwetki i spożywanie pokarmu przekształca się w kulturalny rytuał i całą skomplikowaną sztukę. Niekiedy brak obycia młodzieży wiejskiej powoduje, że wstydzą się oni spotkań w restauracjach, pubach czy w teatrach ze swoimi rówieśnikami w miastach. Chcemy to zmienić!!!

Cel projektu
Głównym celem tego projektu jest zwiększenie wiary we własne możliwości młodzieży z wiejskich terenów.
Uczestnicy biorący udział w projekcie zdobędą także:
-umiejętności społeczne (spotkania z ciekawymi ludźmi),
-umiejętność autoprezentacji (aktywny udział w warsztatach, prowadzenie bloga internetowego),
-umiejętność radzenia sobie ze stresem (prezentacja przed publicznością, odgrywanie scenek),
-umiejętność pracy w zespole (gry zespołowe).

W programie projektu:
•    Rady nie od parady – warsztaty o kulturze zachowania się przy stole
•    Jak Cię widzą, tak Cię piszą – nasz stół wizytówką dobrych manier
•    Piruet z łyżką, nożem i widelcem – warsztaty kulinarne
•    We fraku, w sukience czy w zwykłym T- shircie – lekcja stylu
•    Wyjazd do teatru i restauracji

Projekt będzie realizowany przez pół roku!!! Rozpoczynamy pod koniec stycznia 2013r.!!!

Więcej informacji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach
lub pod nr tel. 13 442 83 66