Kolorowe sowy w bibliotece

Dodano: 08.01.2013
Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach odwiedziły niezwykłe, kolorowe sowy a to wszystko za sprawą dzieci, które co tydzień biorą udział w warsztatach prowadzonych w bibliotece.

Na południe od Rogowa
Mieszka w leśnej dziupli sowa,
Która całą noc, do rana,
Tkwi nad książką, zaczytana…

(Jan  Brzechwa – Sowa)

Sowę można spotkać w wielu książkach dla dzieci. Przedstawiana jest ona jako mądry, spokojny ptak, który w dzień śpi, a w nocy poluje. Lekturę można w ciekawy sposób połączyć z twórczą zabawą.

Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach odwiedziły takie niezwykłe, kolorowe sowy a to wszystko za sprawą dzieci, które co tydzień biorą udział w warsztatach prowadzonych w bibliotece.

W każdy czwartek tworzą one niezwykłe rzeczy poznając takie techniki jak decoupage, origami, quilling i scrapbooking. Hasłem przewodnim cyklu tegorocznych warsztatów jest: Jak zrobić coś z niczego?  Uczestnicy zająć uczą się więc, jak wykorzystać na pozór już niepotrzebne rzeczy: skrawki materiałów, guziki, koraliki, szklane czy plastikowe butelki.

Zanim dzieci przystąpiły do pracy wysłuchały utworu  J. Brzechwy o pewnej sowie, która czytała dużo książek po zmroku. Autor przestrzega w tym wierszu przed tym aby zawsze czytając książki mieć odpowiednie oświetlenie, bo inaczej można zniszczyć sobie wzrok.

Nasze małe sowy powstały z szarych rolek po ręcznikach papierowych, kolorowych piórek i papieru. Przy ich tworzeniu dzieci użyły swojej wielkiej wyobraźni dzięki czemu każda z sówek była oryginalna i wyjątkowa.

Wszystkich, którzy chcą  wziąć udział w warsztatach zapraszamy
w każdy czwartek o godz.  15.00  do biblioteki  w Szebniach!

GBP w Jaśle z/s w Szebniach