Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięty

Dodano: 27.03.2013
26 marca w Szkole Podstawowej w Niepli przeprowadzono Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nim udział 41 uczestników z terenu gminy Jasło.

26 marca w Szkole Podstawowej w Niepli  przeprowadzono Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nim udział 41 uczestników z terenu gminy Jasło.

Podczas turnieju każdy z uczestników musiał zmierzyć się z testem pisemnym wiedzy o pożarnictwie. W kolejnym, ustnym etapie wybrano zwycięzców. Jury pod przewodnictwem st. bryg. Wiesława Latoszka przeprowadziło turniej i wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

W kategoriach:

• szkoła podstawowa:
1.    Mateusz Fiałkiewicz (Szebnie)
2.    Jakub Gorgosz  (Opacie)
3.    Anna Stygar (Osobnica)

• gimnazjum:
1.    Gabriela Kaleta (Żółków)
2.    Gabriel Kurowska (Żółków)
3.    Bartłomiej Kluz (Warzyce)

• szkoła średnia:
1.    Paulina Paprocka

Swoją obecnością zaszczycili turniej: Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz, st. bryg. Wiesław Latoszek Komendant Powiatowy PSP w Jaśle, mł. bryg. Ireneusz Zagórski, prezes ZG OSP Adam Rozmus, Wiceprezes ZG OSP Józef Dziedzic Przewodniczący Rady Gminy Jasło, dyrektor  szkoły w Niepli Maria Łabusińska, przedstawiciel policji nadkomisarz Jerzy Duszyński, radny  Kazimierz Bachta, komendant gminny Jerzy Sanokowski, sekretarz zarządu gminnego Adam Rutyna.

Zwycięzcy gminnego turnieju wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 26.04.2013 r. w Jaśle.