II Bieg Pamięci Senatora Stanisława Zająca

Dodano: 15.04.2013
Blisko stu biegaczy uczestniczyło w II Biegu Pamięci Senatora Stanisława Zająca, który rozegrany został na dystansie półmaratońskim.
Blisko stu biegaczy uczestniczyło w II Biegu Pamięci Senatora Stanisława Zająca, który rozegrany został na dystansie półmaratońskim.

Najszybciej trasę 21km ze Święcan do Trzcinicy pokonał rekordzista świata w biegu na sześć godzin Tomasz Chawawko (1:15:05). Wśród kobiet triumfowała zawodniczka ukraińskiego klubu Fenix Lwów Jadwiga Ostrowska (1:46:59).

Bieg był wyśmienitą okazją do sportowej rywalizacji dla osób w każdym wieku. Najstarszym biegaczem był 78-letni Kazimierz Granda reprezentujący Lotos Jasło. Oprócz zawodów półmaratońskich odbył się również bieg na dystansie 5km, w którym swoich sił próbowali przede wszystkim przedstawiciele młodego pokolenia.

Organizatorem biegu było Stowarzyszenie im. Senatora Stanisława Zająca przy współpracy z Urzędem Miasta Jasła, Urzędem Gminy Jasło oraz OSP Święcany.

Wielu zawodników uczestniczących w sobotnich zmaganiach zgłosiło już swoje zainteresowanie udziałem w III Biegu Pamięci Senatora Stanisława Zająca, który zostanie rozegrany tradycyjnie w kwietniu następnego roku.

WYNIKI:
  • Klasyfikacja Generalna Mężczyzn (21km):
1. Tomasz Chawawko – TC.TEAM - 1:15:05
2. Bartosz Gorczyca – Skołyszyn - 1:16:08
3. Łukasz Szumiec – JSC JASŁO - 1:16:33

• Klasyfikacja Generalna Kobiet (21km):
1. Jadwiga Ostrowska – FENIX LWÓW – 1:46:59
2. Wioleta Budziak – ULKS LIPINKI – 1:53:44
3. Anna Samborska – ULKS LIPINKI – 2:00:00

• Klasyfikacja Generalna Mężczyzn (5km):
1. Jerzy Stojak – Świerzowa Polska – 23:57
2. Artur Zoła – Jasło/Sobniów – 24:56