Spotkanie z Rozalią Kolanko

Dodano: 15.04.2013
W ubiegły czwartek, 11 kwietnia 2013 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie z Rozalią Kolanko - autorką książek dla dzieci i dorosłych.

„…na całym globie ziemskim,
każdy z nas mały czy też starszy
powinien mieć przyjaciół,
bo życie bez przyjaźni
jest jak źródło wyschnięte bez wody…”

(Fragment opowiadania R. Kolanko)

W ubiegły czwartek, 11 kwietnia 2013 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie  z Rozalią Kolanko - autorką książek dla dzieci i dorosłych.

Uczestnicy Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego działającego przy   GBP,  wspólnie z autorką rozpoczęli pracę nad ilustracjami do nowej publikacji dla najmłodszych pt. „Karina z krainy Wielkich Jezior”.

Pisarka  zapoznała zgromadzonych z treścią  opowiadania, nad którym rozgorzała burzliwa dyskusja. Klubowicze zastanawiali się w jaki sposób przedstawić w ilustracjach przygody małej Kariny i jej przyjaciół, jak połączyć dwie odległe krainy jezior kanadyjskich i polskich, czym wykonać ilustracje i w jakim formacje.

Na te i wiele innych pytań autorka musiała udzielić odpowiedzi,  by wykonane ilustracje w pełni zobrazowały treść opisanych przygód małej bohaterki i jej przyjaciół.

Dzięki pomocy i wsparciu przyjaciół poetki, opowiadanie ukaże się drukiem pod koniec br. roku. Książkę opracują pracownicy GBP w Jaśle z/s w Szebniach, a szatę graficzną wykonają młodzi klubowicze z MKD.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach