Projekt „O finansach w bibliotece”

Dodano: 29.04.2013
Rusza kolejny program Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach skierowany do mieszkańców gminy Jasło. Projekt edukacji ekonomicznej dla osób 50+ w bibliotekach publicznych: „O finansach… w bibliotece – 2 edycja”.

Rusza kolejny program Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach skierowany do mieszkańców gminy Jasło. Projekt edukacji ekonomicznej dla osób 50+ w bibliotekach publicznych: „O finansach… w bibliotece – 2 edycja”.

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim a jego założenia są zgodne z Programem Rozwoju Bibliotek.

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy na temat korzystania z elektronicznych usług finansowych osób starszych mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach. W 5-modułowym finansowym kursie e-learningowym, będziemy uczyli się jak zarządzać budżetem domowym, jak wybrać najlepszą ofertę bankową, jak korzystać z bankowości elektronicznej, wyszukać najtańszy produkt czy zrobić zakupy przez Internet. W zdobyciu wiedzy z zakresu finansów pomagać będą przeszkoleni trenerzy i bibliotekarze. Dzięki nim, uczestnicy szkoleniowych warsztatów w ciekawy i atrakcyjny sposób poszerzą swoje kompetencje w zakresie edukacji ekonomicznej oraz dowiedzą się w jaki sposób uczyć inne osoby finansów w erze cyfrowej.

Podczas zajęć poznamy:  podstawowe źródła dochodów i wydatków gospodarstwa domowego oraz zasad tworzenia budżetu domowego, sposoby i możliwości równoważenia budżetu z omówieniem wad i zalet przyjętych rozwiązań, umiejętności planowania własnego budżetu z wykorzystaniem kalkulatorów internetowych oraz korzystanie z dostępnych serwisów internetowych pomocnych w planowaniu wydatków i podejmowaniu indywidualnych decyzji zakupowych.

Pierwsze spotkania edukacji finansowej dla mieszkańców gminy Jasło rozpoczną się 22 kwietnia o godzinie 10.00 w czytelni GBP w Szebniach i będą organizowane do końca września 2013 r. O terminach spotkań w poszczególnych filiach będziemy informowali na stronie www.gbpszebnie.pl oraz www.gminajaslo.pl

Zainteresowanych szkoleniami prosimy również o kontakt tel. faks. 134428366.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach