III miejsce siatkarek z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Osobnicy w półfinale wojewódzkim w Sanoku

Dodano: 29.04.2013
Po długich zmaganiach trwających od stycznia b.r.: turniejem o mistrzostwo gminy, następnie o mistrzostwo powiatu, z kolei w marcu na zawodach rejonowych zdobycie II miejsca, pozwoliło siatkarkom z Gimnazjum w Osobnicy na dalszą walkę w półfinałach wojewódzkich, które odbyły się 11.04.2013 r. w Sanoku.

Po długich zmaganiach trwających od stycznia b.r.: turniejem o mistrzostwo gminy, następnie o mistrzostwo powiatu, z kolei w marcu na zawodach rejonowych zdobycie II miejsca, pozwoliło siatkarkom z Gimnazjum w Osobnicy na dalszą walkę w półfinałach wojewódzkich, które odbyły się 11.04.2013 r. w Sanoku.

W rozgrywkach spotkały się najlepsze drużyny z dwóch rejonów: Sanok (I miejsce) i Lesko (II miejsce), a z naszego rejonu Czudec (I miejsce) i Osobnica (II miejsce).

Pierwszy mecz nasze zawodniczki rozegrały z Sanokiem. Po zdecydowanie wygranym pierwszym secie (25:15), ostatecznie jednak przegrały mecz wynikiem 2:1 w setach. Ten mecz zadecydował  o dalszych zmaganiach naszej drużyny. Kolejne spotkanie z Leskiem nasze siatkarki wygrały 2:0 w setach, co dało im III miejsce w półfinałach wojewódzkich w roku szkolnym 2012/2013.

Reprezentację szkoły w składzie:  Katarzyna Kula – kapitan drużyny, Katarzyna Krąg, Katarzyna Wachel, Karolina Pyznar, Mariola Bartuś, Agata Kuchta, Magdalena Kosiek, Edyta Dybaś i Patrycja Budziak, przygotowywała pani Wioletta Rzońca.

Bardzo cieszymy się, że reprezentacja naszej szkoły zalicza się do grona najlepszych drużyn w województwie podkarpackim.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

ZS Osobnica