Pro - Familia – Cup 2013

Dodano: 27.05.2013
A A A
Po raz piętnasty Towarzystwo Sportowe Pro – Familia było organizatorem Międzynarodowego Rodzinnego Turnieju w Tenisie Stołowym Pro - Familia – Cup 2013.
 

Po raz piętnasty Towarzystwo Sportowe  Pro – Familia było organizatorem Międzynarodowego Rodzinnego Turnieju w Tenisie Stołowym Pro - Familia – Cup 2013.

W zawodach uczestniczyło 56 rodzin ( 112 osób ) z woj. podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego świętokrzyskiego, 22 rodziny ( 44 osoby ) z dziewięciu okręgów słowackich ( Presov, Śvidnik, Kamienica Snina, Spisske Bystre, Keżmarok, Martin, Poprad, Bardejov ), 5 rodzin z Ukrainy ( Lwów). Łącznie uczestniczyło 166 zawodników.

Zawodników dopingowały rodziny  które licznie zjechały na turniej z Słowacji, Podkarpacia, małopolski, kibice z okolic Frysztaka, Krosna, Strzyżowa,  oraz władze samorządowe z patronackich jednostek.

Turniej odbył się w czterech kategoriach wiekowych – amatorska rodzic – dziecko do 16 lat, amatorska rodzic – dziecko powyżej 16 lat, kategoria Otwarta OPEN, oraz kategoria amatorska dla zawodników nie grających w ligach co w tegorocznym turnieju było nowością.
Warto podkreślić, że w nowej kategoria która rozgrywana była po raz pierwszy startowało 23 rodziny – 46 zawodników.

Zawody zostały dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.

Honorowy Patronat nad Turniejem objął Poseł Parlamentu Europejskiego – Tomasz Poręba Patronaty -  Poseł na Sejm R.P .Stanisław Piotrowicz, Poseł na Sejm R.P. Piotr Babinetz, W-ce przewodniczącego Sejmiku Dariusz Sobieraj.

Patronaty jednostek samorządowych:
Starosta powiatu krośnieńskiego Jan Juszczak, Starosta powiatu strzyżowskiego Robert Godek, Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz, Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański, Wójt Gminy Frysztak Jan Ziarnik.

Dla najlepszych drużyn które zajęły od pierwszego do czwartego miejsca w poszczególnych kategoriach ufundowano grawerowane puchary szklane,  profesjonalny sprzęt sportowy deski i okładziny tenisowe, dyplomy.

Fundatorami nagród były Starostwa  Powiatowe w Krośnie,  Strzyżowie, Gmina Frysztak, Gmina Jasło, Gmina Wojaszówka, GOKiR Wojaszówka.
Nagrodę specjalną -  4 dniowy wyjazd do Brukseli dla najlepszej drużyny z woj. podkarpackiego w Kategorii Open otrzymała rodzina Tomoń Piotr – Grzegorz z Krościenka Wyżnego.

Nagrodę w imieniu Posła Tomasza Poręby wręczył Asystent Posła -  Łukasz Kwolek.

W otwarciu turnieju uczestniczyli Starosta Powiatu Strzyżowskiego Pan Robert Godek, Dyr. Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Frysztaku – Agata Wyciślak, W- ce Starosta powiatu krośnieńskiego – Andrzej Guzik, Zastępca wójta gminy Wojaszówka – Grzegorz Makara,  Inspektor Wydziału Oświaty i Sportu Gminy Jasło Marek Zajchowski, którzy powitali wszystkich uczestników życząc wspaniałej rywalizacji sportowej i dobrej zabawy.
Witając wszystkich zawodników władze samorządowe w swoich wystąpieniach podkreśliły jak ważną rolą w życie naszego społeczeństwa jest rodzina, a takie turnieje są doskonałą okazją do integracji rodzin.
Wspólne przebywanie dziecka z rodzicem na zawodach umacnia więzi rodzinne, jest wspaniałą formą animacji rodziny i rodziców z szczególnym zwróceniem uwagi na znaczenie ruchu dla zdrowia naszego społeczeństwa.
Pogratulowali głównemu organizatorowi wytrwałości w kontynuowaniu  turnieju.

W ceremonii zamknięcia turnieju i nagradzaniu najlepszych rodzin w poszczególnych kategoriach uczestniczyli Poseł na Sejm R.P. Piotr Babinetz, Asystent Posła Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby – Łukasz Kwolek, Wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański, W- Ce Dyr. Ośrodka w Frysztaku – Maria Pająk.

 


zdjęcia - http://www.pro-familia.net/


zdjęcia - http://www.pro-familia.net/


zdjęcia - http://www.pro-familia.net/


zdjęcia - http://www.pro-familia.net/


        zdjęcia - http://www.pro-familia.net/

                   Wyniki meczów w poszczególnych kategoriach – półfinały i finały
                                  Kategoria amatorska  dla niezrzeszonych do 15 lat
  • Półfinały:
1. Śliwiński Artur – Dawid – Nalepa Maciej – Piotr ( 2- 1 )
2. Zygmunt Ryszard – Marcel – Godek Wacław – Jakub ( 2-1)  
Finał:
Zygmunt Ryszard – Marcel   -    Śliwiński Artur – Dawid  ( 2-0 )

                                             Kategoria amatorska do 16 lat
  • Półfinały:
1.Lis Robert – Daniel  - Ligęska Aleksander – Sebastian ( 2-1 )
2. Smik Miroslav – Miroslav – Tatarczuch Marek – Rafał ( 0- 2 )
Finał:
Tatarczuch Marek – Rafał   –   Lis Robert – Daniel ( 2- 1)
                                     
                                          Kategoria amatorska powyżej 16 lat
  •  Półfinały:
1. Sroczyński Józef – Mateusz – Michalec Kazimierz – Grzegorz ( 1- 2)
2. Wszołek Ryszard – Elpidiusz – Chmielewski Tomasz – Maciej ( 1- 2)
 Finał:
 Chmielewski Tomasz – Maciej   –    Michalec Kazimierz – Grzegorz ( 2- 0 )

                                                    Kategoria OTWARTA OPEN
  •  Półfinały:
1. Biełyj Orest – Rostislav – Gombik Jozef – Jakub ( 2- 0 )
2. Tomoń Piotr  - Grzegorz – Drożdż Jarosław – Dariusz ( 2- 1)
Finał:
Biełyj Orest – Rostislav   –   Tomoń Piotr – Grzegorz  ( 2- 1)

Towarzystwo składa podziękowania dla Pani Dyr. Ośrodka w Frysztaku – Agacie Wyciślak za przygotowanie obiektu, zakwaterowania, wyżywienia uczestników, rodzin, gości podczas turnieju.
Podziękowania dla obsługi Ośrodka – wychowawców, pracownic stołówki.
Podziękowania dla członków Towarzystwa Sportowego –Pro- Familia pomagających w przygotowaniu i zakończeniu turnieju – Piotr Syrek, Grzegorz Syrek, Andrzej Skok, Sylwester Bożek, Hubert Cebula, Zdzislaw Piękoś.
Głównymi sędziami turnieju byli Pan Barbara Tereszkiewicz – Stasz, Małgorzata Szela, Lesław Mocek.
T.S.Pro- Familia, kluby sportowe z woj.podkarpackiego zostały zaproszone na Turnieje  rodzinne, turnieje weteranów do Słowacji (Kamienica, Keżmerok, Spisske Bystre , Martin, Śvidnik,).

Zaproszenia do współpracy Towarzystwo otrzymało z Żołkwi i Lwowa.
Głównymi sponsorami turnieju były firmy::
ZPRE Jedlicze, PGNiG Technologie, Rafineria Nafty Jedlicze S.A.  Exalo Drilling, PGNiG - Sanok
Remondis KROeko - Krosno, INVEST PROFIL BAJDY, LUKS Granit – Bajdy, Karpacka Spółka Gazownictwa, PRiD Krosno, EBA – Krosno, KPB – Krosno, KHS – Krosno

Pozostali sponsorzy:
K-K Bud Krosno, Huty Szkła w Jaśle, Towarzystwo Przyjaciół Szpitala przy Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim,Wenta – Frysztak, Uzdrowisko Iwonicz S.A., Zakład budowlany – Wacław Drogoń
 Frysztak, ROKSANA Strzyżów, PBS – Sanok, Atos – sklep obuwniczy Krosno, 4U Sport – Frysztak,
Zbigniew Dykas – Frysztak, Delikatesy Centrum Wiśniowa, Delikatesy Centrum Frysztak, Delikatesy
Centrum – Łęki Strzyżowskie, Warsztat diagnostyki samochodowej – Wacław Salamon Frysztak, Zakład Stolarski, Radny powiatu krośnieńskiego – Andrzej Dziugan,  Mazbut – Jacek Mazur Bajdy,
Janusz Gałuszka – Łęki Strzyżowskie, Piekarnia Steczkowska – Frysztak, Przybówka – Zbigniew Macek
              
Ideą Towarzystwa jest promocja Sportu Rodzinnego, umocnienia Współpracy Transgranicznej w dziedzinie kultury fizycznej, jak również integracja rodzin Euroregionu Karpackiego.
Uczestnictwo Rodzin z Słowacji, Ukrainy, województw podkarpackich, małopolskich, śląskich, świętokrzyskich potwierdza że turniej rokrocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a przyjazd rodzin z wymienionych państw i województw potwierdza o skali popularności naszym turniejem, jest także doskonałą promocją Powiatu krośnieńskiego, Powiatu strzyżowskiego, Gminy Wojaszówka, Frysztak i Jasło.                                                            
                                                                                                                        
                        KATEGORIA AMATORSKA RODZIC + DZIECKO DO 16 LAT

1. Tatarczuk Marek – Rafał                     - Olesno
2. Lis Robert – Daniel                             - Olesno
3. Smik Miroslav – Miroslav                   - Spisske Bystre/ Słowacja
4. Ligęska Aleksander – Sebastian          - Dębica
5. Kużnicz Jerzy – Jakub                         - Sandomierz
6. Angrys Adam – Karol                          - Łańcut
7. Sojczak Jan – Filip                               - Kamienica/ Słowacja
8. Wiśniewski Piotr – Karol                     - Lubatowa                     

                         KATEGORIA AMATORSKA  RODZIC + DZIECKO POWYŻEJ 16 LAT

1. Chmielewski Tomasz – Maciej              - Olesno
2. Michalec Kazimierz – Grzegorz             - Binarowa
3. Wszołek Ryszard – Elpidiusz                 - Góra Ropczycka
4. Sroczyński Józef – Mateusz                    - Sandomierz
5. Foryś Adam – Arkadiusz                        - Jarosław
6. Kurecko Miroslav – Miroslav                - Śvidnik/ Słowacja
7. Urbanik Wieław – Krzysztof                  - Leżajsk
8. Kazalski Bogdan – Bartosz                     - Moderówka

                             KATEGORIA OTWARTA – OPEN

1. Biłyj Orest + Rostislav                            - Lwów/ Ukraina
2. Tomoń Piotr – Grzegorz                          - Krościenko Wyżne
3. Drożdz Jarosław – Dariusz                      -  Rzeszów
4. Gombik Josef – Jakub                              - Presov/ Słowacja
5. Pilar Peter – Lubos                                   - Bardejov/ Słowacja
6. Harabin Miro – Mato                                - Keżmerok/ Słowacja
7. Kasperkiewicz Janusz – Monika                 - Szczawa
8. Talar Paweł – Konrad                               - Szczawa

                  KATEGORIA AMATORSKA DLA NIEZRZESZONYCH DO 15 LAT

1. Zygmunt Ryszard – Marcel                       - Jedlicze
2. Śliwiński Artur – Dawid                            - Skołoszów
3. Godek Wacław – Jakub                             - Frysztak
4. Nalepa Maciej -  Piotr                                - Wieliczka
5. Martinec Marian – Matej                           - Śvidnik/ Słowacja
6. Kozubal Tomasz – Wiktor                         - Krosno
7. Wszołek Stanisław – Wojciech                  - Góra Ropczycka
8. Bochenek Dariusz -  Paweł                        - Wieliczka

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności