III Karpacki Festiwal Archeologiczny „Dwa Oblicza” w Trzcinicy

Dodano: 20.08.2013
W Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy odbył się III Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa Oblicza".

W Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy odbył się  III Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa Oblicza".

Przez dwa dni - 17 i 18 sierpnia można było zobaczyć wiele atrakcji – turnieje, inscenizacje czy bitwy. Organizatorzy dali możliwość zwiedzającym do zapoznania się z dawnymi zwyczajami, z tym jak żyli ludzie sprzed wieków, jak pracowali, czy co i jak gotowali.

Sporym zainteresowaniem widzów cieszyła się bitwa o panowanie nad „Wałami Królewskimi” pomiędzy najeźdźcami i obrońcami  – „W gromadzie siła”.

W niedzielę, 18 sierpnia, odbył się m.in. turniej rzutu oszczepem o nagrodę Wójta Gminy Jasło.  A oto jego zwycięzcy:
  •  I miejsce Krzysztof Muszyński „Kaduk”  DWW  Wytędze
  •  II miejsce Dominik Lis „Boromir” Drużyna Czarny Sokół