Najładniejszy ogród w gminie Jasło

Dodano: 27.08.2013
W tym roku odbyła się już VIII edycji gminnego konkursu na „Najładniejszy ogród w gminie Jasło z bezpiecznym obejściem”. Rozstrzygnięcie konkursu wraz z rozdaniem nagród miało miejsce podczas Dożynek Gminnych w Bierówce.
W tym roku odbyła się już VIII edycji gminnego konkursu na „Najładniejszy ogród w gminie Jasło z bezpiecznym obejściem”, organizowanego przez Wójta Gminy Jasło Stanisława Pankiewicza.  Rozstrzygnięcie konkursu wraz z rozdaniem nagród miało miejsce podczas Dożynek Gminnych w Bierówce.

Konkurs organizowany jest już 8 lat a  już 2-gi rok przy współudziale Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówki Terenowej w Jaśle, w dwóch kategoriach najładniejszy ogród w gospodarstwie rolnym oraz najładniejszy ogród przydomowy.

Celem organizacji konkursu jest zachęcenie mieszkańców do dbałości o środowisko naturalne poprzez zwrócenie uwagi na najbliższe otoczenie. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podczas oceny ogrodów zwraca uwagę
na bezpieczeństwo.

Komisja rozstrzygnęła konkurs w dwóch kategoriach:

•    ogród przydomowy

I miejsce Aneta Budziak zam. Osobnica
II miejsce Mariusz Wójtowicz zam. Warzyce
III miejsce Grażyna Patlewicz zam. Brzyście

•    gospodarstwo rolne

I miejsce Halina Bartuś zam. Osobnica
II miejsce Stanisława Pankiewicz zam. Bierówka oraz Alina Przebięda zam. Bierówka
III miejsce Anna Fałat - Dyląg zam. Osobnica

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Jasło oraz osobne nagrody ufundowane przez KRUS.