Józef Szymczyk i początki szkolnictwa w Niepli - zakończenie wystawy

Dodano: 16.10.2013
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach zaprasza na wystawę dokumentów archiwalnych, rękopisów, obrazów z lat 1913-1915 i fotografii poświęconych początkom szkolnictwa w Niepli.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach  zaprasza na wystawę dokumentów  archiwalnych, rękopisów, obrazów z lat 1913-1915  i fotografii poświęconych początkom szkolnictwa w Niepli.

Bezcenne dokumenty pochodzące z rodzinnych zbiorów Józefa Szymczyka – nauczyciela i kierownika szkoły w Niepli w latach 1906 – 1938, udostępnione Cyfrowemu Archiwum Tradycji Lokalnej przez wnuczkę, Krystynę Szymczyk można oglądać jeszcze do piątku 19 października.

W archiwaliach znajdują się oryginały pism potwierdzających działalność Szkoły Podstawowej w Niepli, obrazujących życie kulturalne mieszkańców wsi do 1939 r., jak również prace artystyczne Józefa Szymczyka.

Obraz J. Szymczyka z 1913 r.

Jeszcze tylko przez kilka dni można podziwiać prawdziwe dzieła sztuki - obrazy, rzeźby, szkice które ponad 100 lat temu wyszły spod ręki Józefa Szymczyka.

Rzeźba J. Szymczyka

Dyrektor GBP oraz Zespół CATL składają serdeczne podziękowania Krystynie Szymczyk za udostępnienie kolekcji, która jest już dostępna w naszym cyfrowym archiwum pod adresem: CATL - strona główna http://szebnie.archiwa.org

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w  godzinach pracy biblioteki od godziny 9.00-17.00.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach