Ekologią malowane Święta Bożego Narodzenia

Dodano: 19.12.2013
W grudniu 2013 r. w szkołach podstawowych Gminy Jasło odbywał się Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy „Ekologią malowane Święta Bożego Narodzenia”. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Niepli pod patronatem Wójta Gminy Jasło. Sponsorem Głównym konkursu była firma PGNiG SA.
W grudniu 2013 r. w szkołach podstawowych Gminy Jasło odbywał się Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy „Ekologią malowane Święta Bożego Narodzenia”. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Niepli pod patronatem Wójta Gminy Jasło.  Sponsorem Głównym konkursu była firma PGNiG SA.

W ramach konkursu uczniowie szkół podstawowych Gminy Jasło przygotowali ozdoby świąteczne. Założeniem było wykorzystanie materiałów ekologicznych, co oznaczało, że do przygotowania prac nie można było używać gałązek drzew i krzewów iglastych, a preferowane było wykorzystanie surówce wtórnych. Prace uczniów oceniane były przez komisję, która brała pod uwagę: pomysłowość i samodzielność wykonania pracy, kolorystykę i estetykę oraz dobór materiałów, z których ozdoby świąteczne były wykonane. Nagrody zostały przyznane w kategorii uczniów klas I – III i IV – VI.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 18 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Niepli. Na uroczystość zostali nagrodzeni uczniowie szkół biorących udział w konkursie wraz z opiekunami, przedstawiciele Sponsora Głównego  PGNiG SA, przedstawiciele Gminy Jasło oraz członkowie społeczności lokalnej. Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niepli Marię Łabusińską przedstawiono Jasełka w wykonaniu uczniów SP w Niepli. Następnie przedstawiciele Sponsora Głównego Pan Krzysztof Brągiel i Pan Waldemar Dybaś wręczyli nagrodzonym uczniom nagrody i wyróżnienia. Po wręczeniu nagród zgromadzeni dzielili się opłatkiem, życząc sobie Zdrowych i Spokojnych Świąt.

Wyniki:

• Kategoria klasy I – III