Biblioteka na to czeka

Dodano: 31.12.2013
Projekt „Biblioteka na to czeka” – Instytutu Pamięci Narodowej wspiera rozwój czytelnictwa i bibliotek publicznych w Polsce. W drugiej edycji programu wzięła udział Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i jej filie w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach. Otrzymane w ramach edukacyjnego programu publikacje wzbogaciły o ponad sto wydawnictw historycznych nasze księgozbiory.

Projekt „Biblioteka na to czeka” – Instytutu Pamięci Narodowej wspiera rozwój czytelnictwa i bibliotek publicznych w Polsce. W drugiej edycji programu wzięła udział  Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach  i jej filie w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach. Otrzymane w ramach edukacyjnego programu publikacje wzbogaciły o ponad sto wydawnictw historycznych nasze księgozbiory.

Publikacje dotyczą historii I i II wojny światowej związanej z naszym regionem, biografii bohaterów wojennych i działaczy społecznych. Znajdziemy tu unikalne dokumenty dotyczące dramatycznych losów Żydów, konspiratorów i żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

Nasi czytelnicy będą mogli korzystać z wielu wydawnictw dotyczących również najnowszej historii.

Serdecznie zachęcamy wszystkich sympatyków literatury faktu do korzystania z najnowszych publikacji w bibliotekach publicznych gminy Jasło.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach