XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dodano: 23.01.2014
16 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół w Szebniach odbył się pod patronatem Wójta Gminy Jasło XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

16 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół w Szebniach odbył się pod patronatem Wójta Gminy Jasło XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, którego pomysłodawczynią jest Pani Wioletta Zygmunt.

Uroczystość, która od tylu lat kultywuje tę piękną tradycję śpiewania kolęd, rozpoczął dyrektor szkoły - Paweł Rozmus, natomiast dalszą część poprowadzili uczniowie - Patrycja Jucha z kl. VI i Bartosz Bochnia z kl. I gimnazjum.

Swoje zdolności wokalne na szkolnej scenie wśród świątecznej dekoracji zaprezentowało około  57 uczniów ze szkół Gminy Jasło, m.in: z Osobnicy, Trzcinicy, Opacia, Warzyc, Niepli, Jareniówki, Szebni oraz miasta Jasła. Uczestnicy sięgali po tradycyjne polskie kolędy i pastorałki - te bardziej i mniej znane, czasem zapomniane.

Walory głosowe młodych wokalistów, ich muzykalność oraz dobór repertuaru oceniało pięcioosobowe jury, w składzie: Przewodnicząca - Pani Aleksandra Piękoś - nauczyciel gry na flecie w Państwowej Szkole Muzycznej w Jaśle, ks. prałat Wacław Rybka - proboszcz parafii Szebnie, Pani Irena Pikul - nauczyciel muzyki, Pani Monika Twarduś - nauczyciel muzyki, dyrygent chóru Soli Deo i  Pani Ewa Grzebień - instruktor muzyki w JDKu.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach. A oto tegoroczni zwycięzcy:

• KATEGORIA KLAS 0-III szkoły podstawowej

I miejsce - jury nie przyznało
II miejsce - Natalia Korczykowska – Zespół Szkół w Trzcinicy
II miejsce - Michał Witusik - Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle
III miejsce - Klaudia Gruszkoś - Szkoła Podstawowa w Niepli
Wyróżnienie - Karolina Polak - Zespół Szkół w Warzycach
Wyróżnienie - Wiktoria Ryznar – Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle

• KATEGORIA KLAS IV - VI szkoły podstawowej

I miejsce - Paulina Pawluś - Zespół Szkół w Warzycach
I miejsce - Aleksandra Brągiel - Szkoła Podstawowa nr 2 w Osobnicy
II miejsce - Krystian Bąk – Zespół Szkół w Osobnicy
III miejsce - Malwina Karamon - Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle
Wyróżnienie - duet Julia Hap i Julia Siara - Zespół Szkół w Szebniach

• KATEGORIA KLAS I - III gimnazjum

I miejsce - Hubert Reczek – Gimnazjum nr 1 w Jaśle
II miejsce - Natalia Bąk - Zespół Szkół w Szebniach
II miejsce - duet Gabriela Walczyk i Joanna Klęba – Gimnazjum nr 1 w Jaśle
III miejsce - jury nie przyznało
Wyróżnienie - duet Julia Kosiba i Klaudia Dybaś - Zespół Szkół w Warzycach
Wyróżnienie - Kamila Kuzak – Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle

Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!!! i życzymy dalszych sukcesów, a ich opiekunom dziękujemy za profesjonalne przygotowanie swoich uzdolnionych uczniów.
Sponsorem tegorocznego konkursu był Wójt Gminy Jasło.

Zespół Szkół w Szebniach