Podróż po naszym kraju

Dodano: 30.04.2014
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, symbolu wolności i niepodległości obchodzony 2 maja jest szczególnym świętem dla wszystkich Polaków. Dzień później obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach, 30 kwietnia 2014 roku, odwiedziły przedszkolaki z szebieńskiej ochronki.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, symbolu wolności i niepodległości obchodzony 2 maja jest szczególnym świętem dla wszystkich Polaków. Dzień później obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach, 30 kwietnia 2014 roku, odwiedziły przedszkolaki z szebieńskiej ochronki.

Dzieci z biblioteki wyruszyły w wirtualną podróż pociągiem po Polsce. Na pierwszej stacji – w górach – obejrzały baśń o „Lodowej górze” , jak również zapoznały się z górami znajdującymi się w naszym kraju. W Krakowie zwiedziły Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki i wysłuchały legendy o Smoku Wawelskim. Kolejną stacją była stolica Polski – Warszawa. Tutaj odwiedziły  Zamek Królewski, Plac Zamkowy, Stadion Narodowy i Stare Miasto. Zatrzymali się przy pomniku Syrenki Warszawskiej i Kolumnie Zygmunta, aby poznać ich historię. Ostatnią stacją, na której się zatrzymali było Morze Bałtyckie. Dzieci opowiadały z czym kojarzy im się morze i co można znaleźć na plaży. Były także świadkami spotkania Króla Bałtyku z pewnym niegrzecznym chłopcem, który pod wpływem władcy morza zmienił się w lepszego człowieka.

Po podróży po Polsce, aby wrócić do biblioteki najmłodsi musieli rozwiązać quiz z wiedzy o naszym kraju. Udało im się to bezbłędnie więc bezpiecznie dotarliśmy do celu.

Maluchy krocząc ulicami naszej miejscowości z flagami w ręku, z pewnością wzbudziły duże zainteresowanie, a przechodniom, przejeżdżającym kierowcom i mieszkańcom przypomniały, że powinniśmy być dumni z naszego kraju, jego historii i z naszych barw narodowych.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach