Już po raz dwunasty w Trzcinicy odbył się Piknik z Konikiem Polskim

Dodano: 16.09.2014
Na terenie obiektów Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy przez dwa dni (13-14.09.2014 r.) królowały konie.

Na terenie obiektów Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy przez dwa dni (13-14.09.2014 r.) królowały konie. Można było podziwiać m.in. piękną rasę konika polskiego. To koń maści myszatej, popielaty z ciemną pręgą przez grzbiet. Jest  to rasa zachowawcza, w skali kraju jest ich ok. 2 tys. Są to konie łagodne ale z charakterem.

W sobotę miał miejsce czempionat hodowlany i jasielska ścieżka konika polskiego natomiast w niedzielę konkursy skoków przez przeszkody oraz zaprzęgów parokonnych o puchar Wójta Gminy Jasło.

Wyniki:

• Czempionaty rasy konika polskiego
Przegląd hodowlany (ocena na płycie) –  udział wzięło 9 ogierów i 10 klaczy
•    Ogiery:
Tytuł czempiona uzyskał ogier Hajan-P ze stajni P. Antoniego Brozia.
Tytuł wiceczempiona uzyskał ogier Grymas ze stajni P. Danuty Duljan
•    Klacze:
Tytuł czempiona uzyskała klacz  Namada ze stajni P. Rafała Włodarczyka.
Tytuł wiceczempiona uzyskała klacz Dekira III  ze stajni P. Danuty Duljan

• Konkurs jasielska ścieżka konika polskiego
I miejsce – Woźnica Agnieszka na koniu Obca-W Stajnia Galicja
II miejsce – Bielamowicz Karolina na koniu Elmis