Przyłapani na czytaniu

Dodano: 21.11.2014
Podsumowanie konkursu fotograficznego Przyłapani na czytaniu zrealizowanego w ramach projektu MKiDN Partnerstwo Publiczno – Społeczne, Biblioteka otwarta dla Ciebie odbyło się w dniu 20 listopada 2014 roku w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Osobnicy.

Podsumowanie konkursu fotograficznego Przyłapani na czytaniu zrealizowanego w ramach projektu MKiDN  Partnerstwo Publiczno – Społeczne, Biblioteka otwarta dla Ciebie odbyło się w dniu 20 listopada 2014 roku w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Osobnicy.

Do konkursu wpłynęło 14 prac fotograficznych. Komisja konkursowa nagrodziła następujące fotografie:
  • I miejsce - Kinga Barzyk
  • II miejsce – Mariusz Madej
  • III miejsce – Maria Homlak
  • IV miejsce – Laura Pilch
Ponadto komisja przyznała dwa równorzędne miejsca V oraz 7 wyróżnień, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

Nagrody uczestnikom wręczył Stanisław Pankiewicz - wójt gminy Jasło oraz Stanisława Ablewicz – dyrektor GBP w Jaśle z/s w Szebniach.

Podczas uroczystego spotkania odbyła się promocja filmu Zwyczaje i tradycje jasielskiej wsi w XX wieku cz. II, który jest kontynuacją opowieści o obrzędach ludowych z gminy Jasło i Dębowiec. Film powstał z inicjatywy Marii Kozłeckiej - prezes Stowarzyszenia Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy i Danuty Setlak – prezes Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich w Dębowcu.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, współorganizatorzy Koło Gospodyń Wiejskich w Osobnicy i Świetlica Wiejska GOK w Osobnicy.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do zwiedzania wystawy pokonkursowej do GBP w Szebniach, która będzie czynna do 30 listopada br.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach