O Boberku, który nie wierzył w Świętego Mikołaja…

Dodano: 03.12.2014
Choć śniegu jeszcze nie ma to święta zbliżają się dużymi krokami. Najmłodsi z gminy Jasło mieli okazję trochę wcześniej zobaczyć świętego Mikołaja i jednego z jego pomocników – elfa Zuzankę, a to za sprawą teatru URWIS z Krakowa, który odwiedził dzieci w Osobnicy, Trzcinicy, Warzycach i w Szebniach.

Choć śniegu jeszcze nie ma to święta zbliżają się dużymi krokami.  Dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja i już wkrótce będą wypatrywać  go w oknach swoich domów, czekając na wymarzone prezenty.  Najmłodsi  z gminy Jasło mieli okazję trochę wcześniej zobaczyć świętego Mikołaja i jednego z jego pomocników – elfa Zuzankę, a to za sprawą teatru URWIS z Krakowa, który odwiedził dzieci w Osobnicy, Trzcinicy, Warzycach i w Szebniach.

Aktorzy z teatru URWIS opowiedzieli historię o pewnym bobrze, który nie wierzył w święta i Świętego Mikołaja. Dzieci wspólnie z elfem starały się przekonać Boberka, że święta to cudowny czas, a Mikołaj naprawdę istnieje.  Świetnie bawiły się one uczestnicząc w zadaniach przygotowanych przez elfa, a w nagrodę mogły się spotkać ze Świętym Mikołajem, który za to, że były grzeczne obdarował je łakociami.

Ten dzień przyniósł wiele radości, a sale wypełniły się uśmiechami zadowolonych i rozbawionych dzieci.

Spotkania odbyły się 1 grudnia 2014 r. w  Zespole Szkół:  w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach oraz w Szebniach w sali domu ludowego, a udział w nich wzięło ponad 400 dzieci.

Organizatorami byli: Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.
Współorganizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach, Świetlice Gminnego Ośrodka Kultury w Szebniach i Warzycach, Zespół Szkół w Trzcinicy i Warzycach oraz Szkoła Podstawowa w Osobnicy.

Program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Promocja literatury i czytelnictwa – priorytet 4  - Partnerstwo Publiczno – Społeczne pt.: Biblioteka otwarta dla Ciebie- Biblioterapia realizowany jest na terenie gminy Jasło przez Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli nam w realizacji spotkań.

SRKLZJ w Trzcinicy
GBP w Jaśle z/s w Szebniach