A gwiazdka na niebie już jasno świeci

Dodano: 17.12.2014
Spotkania Wigilijne to wyjątkowy czas, który gromadzi przy stole nakrytym białym obrusem całą rodzinę. A gdy gwiazdka na niebie już jasno świeci wszyscy zasiadamy do wieczerzy, odmawiając modlitwę, łamiąc się opłatkiem i składając życzenia. Takim wyjątkowym dniem była niedziela 14 grudnia 2014 r., w sali domu ludowego w Niepli.

Nad Betlejem gwiazdka zaświeciła
w stajence ubogiej
Dziewica dzieciątko - narodziła.
Z niebios anieli przylecieli
bo Bożą Dziecinę
na tej naszej ziemi witać chcieli.
Zaśpiewali pięknie - jak ptaszkowie
niech jeden drugiemu
radosną nowinę tę opowie.

(Kolęda - M.Tomasik)

Spotkania Wigilijne to wyjątkowy czas, który gromadzi przy stole nakrytym białym obrusem całą rodzinę.  A gdy gwiazdka na niebie już jasno świeci wszyscy zasiadamy do wieczerzy, odmawiając modlitwę, łamiąc się opłatkiem i składając życzenia.

Takim wyjątkowym dniem była niedziela 14 grudnia 2014 r., w sali domu ludowego w Niepli przy wspólnym stole spotkały się władze gminy Jasło, radni, księża z parafii szebieńskiej, dyrektorzy szkół, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy kultury, leśnicy, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej gminy i powiatu jasielskiego oraz zaprzyjaźnione KGW z Przybówki.

Uroczyste spotkanie rozpoczęło się  od przywitania przybyłych gości przez Barbarę Owsiak przewodniczącą KGW w Niepli oraz Andrzeja Grzebienia sołtysa wsi.

Po raz kolejny mogliśmy przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia dzięki jasełkom zaprezentowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej w Niepli z opiekunem Lucyną Bożek. Wigilijne przedstawienie i niezwykła szopka wprowadziła wszystkich w chwilę refleksji i zadumy nad magią Świąt Bożego Narodzenia. Mali pastuszkowie, którzy przybyli do stajenki pięknie zaśpiewali Panu, za to jego przyjście - radosne piosenki życząc szczęścia od Dziecięcia, Józefa i Panienki.

W tym dniu Stanisław Pankiewicz - wójt gminy Jasło oraz Józef Dziedzic -przewodniczący rady gminy wręczyli listy gratulacyjne z podziękowaniem za działalność społeczną na rzecz rozwoju wsi Niepla i Gminy Jasło podkreślając zaangażowanie kobiet w środowisku lokalnym.

W atmosferze pełnej życzliwości zebrani goście złożyli sobie świąteczne życzenia oraz połamali się opłatkiem, a następnie zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej.

Organizatorami gminnego spotkania wigilijnego byli:  Koło Gospodyń Wiejskich w Niepli oraz Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy.

Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej
 w Trzcinicy