Gminny Konkurs Plastyczno-Językowego „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa w języku angielskim”.

Dodano: 30.01.2015
W poniedziałek, 19 stycznia 2015r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Niepli odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastyczno-Językowego „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa w języku angielskim”.

W poniedziałek, 19 stycznia 2015r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Niepli odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastyczno-Językowego „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa w języku angielskim”.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z Gminy Jasło i  polegał na wykonaniu kartki bożonarodzeniowej oraz umieszczeniu w niej życzeń w języku angielskim. Głównym celem  konkursu było doskonalenie  przez uczniów umiejętności pisania życzeń w języku angielskim, kultywowanie zwyczaju wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych a także  rozwijanie u uczniów wyobraźni oraz zdolności  artystycznych.

Zainteresowanie konkursem było  bardzo duże gdyż wpłynęło 82 kartki z 7 szkół Gminy Jasło, m.in: z Osobnicy (2 szkoły), Trzcinicy, Warzyc, Jareniówki,  Szebni oraz Niepli.

Komisja podczas oceny brała głównie pod uwagę: poprawność oraz oryginalność zamieszczonych życzeń w języku angielskim  a także  pomysłowość, oryginalność formy i estetykę wykonania.

Po wnikliwej ocenie prac komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić prace następujących uczestników konkursu:

• KATEGORIA KLAS I-III

8.Ewelina Byczek - ZS Osobnica
9.Izabela Gawron - SP Jareniówka
10.Emilia Ulaszek - ZS Osobnica

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali z rąk Pani Dyrektor Marii Łabusińskiej nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Uczestnikom konkursu dziękujemy za udział w konkursie a laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Przed wręczeniem nagród uczniowie klasy V i VI SP w Niepli zaprezentowali przedstawienie o Świętym Mikołaju w języku angielskim, pt.  „Santa Claus is coming to town”.

Podczas przedstawienia zobaczyć można było pracownie Świętego Mikołaja w której elfy przygotowały bożonarodzeniowe prezenty. Nie zabrakło również  zaprzęgu reniferów ze słynnym czerwononosym Rudolfem na czele.

SP w Niepli