Kolejne sukcesy młodych siatkarek i siatkarzy z SP nr 2 w Osobnicy

Dodano: 16.03.2015
W marcu, w Zespole Szkół w Osobnicy, odbyły się Gminne Zawody w Mini i Piłce Siatkowej w kategorii dziewcząt i chłopców

W dniu 9 marca w Zespole Szkół w Osobnicy odbyły się Gminne Zawody w Mini i Piłce Siatkowej w kategorii dziewcząt. Stratowało 5 drużyn.

1. SP Szebnie
2. SP Warzyce
3. SP Trzcinica
4. SP nr 1 Osobnica
5. SP nr 2 Osobnica

I grupa: SP Warzyce, SP Szebnie, SP nr 2 Osobnica
II grupa: SP nr 1 Osobnica, SP Trzcinica

Po rozegraniu meczy w grupach "każdy z każdym" rozegrano półfinały:
SP nr w Osobnica - SP Trzcinica 2:0
SP nr 1 Osobnica - SP Warzyce 2:0

W meczu o III miejsce spotkały się SP Warzyce - SP Trzcinica 2:0

W finale spotkały się dwie drużyny z SP nr 1 Osobnica - SP nr 2 Osobnica 1:2

Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna z SP nr 2 Osobnica zdobywając MISTRZOSTWO GMINY na rok 2014/2015, uzyskując awans na zawody powiatowe, które odbędą się końcem marca.

Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:
1. SP nr 2 Osobnica - awans na zawody powiatowe
2. SP nr 1 Osobnica
3. SP Warzyce
4. SP Trzcinica
5. SP Szebnie

Natomiast w dniu 12 marca także w Zespole Szkół w Osobnicy odbyły się Gminne Zawody w Mini - Piłce Siatkowej tym razem w kategorii chłopców.

Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn czyli wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Jasło tj. SP Jareniówka, SP Opacie, SP Trzcinica, SP  Szebnie, SP Warzyce, SP Niepla, SP nr 1 Osobnica, SP nr 2 Osobnica jako organizator tych zawodów ze względu na zdobyte mistrzostwo gminy w ubiegłym roku. Turniej rozegrano systemem brazylijskim do dwóch przegranych.

Po zaciętych meczach wyłoniono zwycięzców turnieju i tak:
- I miejsce zajęła drużyna z SP nr 2 Osobnica - awans do zawodów powiatowych
- II miejsce zajęła drużyna z SP Trzcinica i także otrzymała awans do zawodów powiatowych, dzięki temu, że drużyna z SP nr 2 Osobnica była Mistrzem Powiatu w roku 2014 r.  i zajęła II miejsce na Rezonach w Krośnie oraz  III miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Sanoku
- III miejsce SP Szebnie
- IV SP nr 1 Osobnica
- V SP Warzyce
- VI SP Jareniówka
- VII SP Niepla
- VIII Opacie

Sportowcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe: piłki i medale. Drużyny z SP nr 2 Osobnica  pod koniec marca będą reprezentować gminę Jasło na zawodach powiatowych.

Bardzo gratulujemy młodym siatkarkom i siatkarzom oraz ich trenerowi panu Januszowi Pruchnikowi i życzymy im sukcesu na zawodach powiatowych.

SP nr 2 w Osobnicy