Festiwal Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Jasła

Dodano: 01.04.2015
W dniach 19 - 20 marca w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się Turniej Siatkówki Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta Jasła, w którym wzięły udział drużyny z terenu gminy Jasło.

W dniach 19 - 20 marca w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się Turniej Siatkówki Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta Jasła. Turniej związany był z obchodami rocznicy 650 - lecia nadania praw miejskich Miastu Jasłu.

19 marca odbyły się zawody dla dziewcząt ze szkól podstawowych, do których zgłosiło się 10 drużyn ze szkół: SP w Błażkowej, SP w Cieklinie, SP w Dębowcu, SP 2 w Jaśle, SP w Nienaszowie, SP w Zarzeczu, SP nr 2 w Osobnicy, ZS w Osobnicy, SP w Szebniach oraz SP 4 w Jaśle. Mecze zostały rozegrane w dwóch grupach w systemie ,,każdy z każdym". Drużyny, które uzyskały pierwsze miejsca w grupach, spotkały się w finale, by walczyć o pierwsze miejsce, drużyny z II miejsc grupowych walczyły o III miejsce finałowe, natomiast drużyny z III miejsc grupowych rozegrały mecze o miejsce V.

Ostateczne wyniki w grupach wyglądały następująco:
grupa A                                           grupa B
I  SP Błażkowa 8 pkt. (8-2)             I  SP Cieklin 8 pkt. (8-0)
II SP nr 2  Osobnica 7 pkt. (7-3)     II ZS Osobnica 7 pkt. (6-3)
III SP 2 Jasło 6 pkt.   (5-4)            III  SP 4 Jasło 6 pkt. ( 4-5)
IV  SP Szebnie 5 pkt. (3 - 6)          IV  SP Dębowiec 5 pkt. ( 4-6)
V  SP Zarzecze 4 pkt. ( 0-8)           V  SP Nienaszów 4 pkt. (0-8)

W finale spotkały się drużyny:
o I m - SP Cieklin - SP Błażkowa 2:1, 11:15, 16:14, 15:10
o III m - SP nr 2 Osobnica - ZS Osobnica 2:0, 15:2, 15:8
o V m - SP 4 Jasło - SP 2 Jasło - 2:0, 15:10, 15:8

Ostateczne wyniki:
I m.  SP Cieklin
II m. SP Błażkowa
III m. SP nr 2 Osobnica
IV m. ZS Osobnica
V m. SP 4 Jasło
VI m. SP2 Jasło

Natomiast 20 marca odbyły się zawody dla chłopców. W turnieju wzięły udział 4 szkoły: SP w Błażkowej, SP w Dębowcu, SP 2 w Jaśle, SP nr 2 w Osobnicy.  Chłopcy rywalizowali ze sobą w systemie ,,każdy z każdym". Wyniki wyglądają następująco:
I m. SP nr 2 w Osobnicy 6 pkt ( 6-0)
II m. SP Dębowcu 5 pkt ( 4-3)
III m. SP w Błażkowej 4 pkt (2-6)
IV m SP2 w Jaśle 3pkt ( 2-5)

Statuetkę najlepszego zawodnika otrzymał Norbert Ziomek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali  pamiątkowe medale oraz dyplomy, a najlepsze drużyny puchary i nagrody rzeczowe.

Po raz kolejny gratulujemy naszym zawodnikom.

SP nr 2 w Osobnicy