XVII MIĘDZYNARODOWY RODZINNY TURNIEJU W TENISIE STOŁOWYM PRO- FAMILIA CUP 2015 – MIĘDZYNARODOWA FAMILIADA

Dodano: 17.06.2015
A A A

            
Towarzystwo Sportowe Pro - Familia z Wojaszówki było organizatorem siedemnastego Międzynarodowego  Rodzinnego Turnieju w Tenisie Stołowym Pro- Familia CUP 2015 który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Frysztaku  - 31.05.2015 roku.
W turnieju uczestniczyło 82 rodziny (w sumie 164 zawodników) w pięciu kategoriach wiekowych.
1.    Kategoria amatorska rodzic + dziecko do 16 lat
2.    Kategoria amatorska rodzic + dziecko do 16 lat
3.    Kategoria zawodowa OPEN
4.    Kategoria amatorska rodzic + dziecko do 13 lat – dla zawodników niezrzeszonych
5.     Kategoria amatorska rodzic + dziecko powyżej 13 lat – dla zawodników niezrzeszonych

Przyjazd 82 rodzin jest nowym rekordem pod względem ilości uczestników, co świadczy o coraz większym zainteresowaniu taką formą sportowo- rekreacyjną.
Jako organizator bez wątpienia największej imprezy sportowej o charakterze rodzinnym na terenie polski południowo- wschodniej pragnę zaznaczyć, że wprowadzenie po raz pierwszy kategorii typowo amatorskiej rodzic + dziecko do 13 lat było wspaniałym pomysłem.
Była to jedyna kategoria do której zgłoszenia zostały zamknięte na dwa tygodnie przed turniejem – w kategorii wystąpiła maksymalna ilość rodzin – 32.
W turnieju wystąpiły rodziny z pięciu województw:  małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, rodziny z siedmiu okręgów słowackich ( Kamienica, Keżmarok, Martin, Presov, Śvidnik, Poproć, Spisska Bela ) – 22 rodziny, oraz 8 rodzin z Ukrainy – Lwów, Użgorod.
Uczestników dopingowały rodziny które licznie zjechały na turniej z Słowacji, Ukrainy, podkarpacia, małopolski, śląska, kibice z okolic Krosna, Frysztaka, Strzyżowa.
Tegoroczny turniej w opinii sędziów i obserwatorów stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, złożyło się na to  przyjazd rodzin z różnych regionów naszego kraju i rodzin zagranicznych, zwłaszcza drużyn słowackich którzy prezentują odmienną szkołę tenisową.
Jest to także bardzo ważny element w szkoleniu polskich zawodników, zwłaszcza dzieci i młodzieży mając możliwość podglądnąć inny system szkolenia u naszych zagranicznych zawodników.
Otwarcia turnieju dokonał:  Starosta powiatu strzyżowskiego – Robert Godek, Dyrektor – etatowy członek Zarządu powiatu krośnieńskiego – Aleksander Mercik.
W otwarciu uczestniczyli: Członek Zarządu powiatu krośnieńskiego - Iwona Stefanik, Inspektor referatu organizacyjnego Gmina Jasło – Marek Zajchowski, Wójt Gminy Wojaszówka – Sławomir Stefański.
Dyr. Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Frysztaku – Pani Agata Wyciślak.
Powitali wszystkich uczestników, życząc udanej rywalizacji oraz pogratulowali głównemu organizatorowi Prezesowi T.S.Pro- Familii Jerzemu Kalecie wytrwałości w kontynuowaniu zawodów rodzinnych.
Turniej został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Urząd Marszałkowski woj. podkarpackiego w Rzeszowie.
Honorowy Patronat nad turniejem objęła Pani Poseł Parlamentu Europejskiego- Elżbieta ŁUKACIJEWSKA.
Ponadto patronowali Poseł na Sejm R.P. – Stanisław Piotrowicz, Marszałek województwa podkarpackiego – Władysław Ortyl, starosta powiatu krośnieńskiego – Jan Juszczak, starosta powiatu strzyżowskiego – Robert Godek, Wójtowie Gmin -  Frysztak  Jan Ziarnik, Jasło – Stanisław Pankiewicz, Wojaszówki – Sławomir Stefański.
Najlepsze drużyny – rodziny które zajęły miejsca 1-4 w poszczególnych kategoriach otrzymały profesjonalny sprzęt sportowy- rakietki i okładziny tenisowe, grawerowane puchary szklane, dyplomy.
Turniej Pro- Familii od czterech lat nagradza wszystkich uczestników, nie inaczej było tym razem, nagrody otrzymały także rodziny które odpadały z turnieju po grach grupowych.
Żadna rodzina nie wyjechała bez nagrody, wszystko dzięki naszym sponsorom którzy ufundowali nagrody a byli to – Nowy Styl Group, Krośnieńskie Huty Szkła w Krośnie, Huta Szkła w Jaśle, Milomax Krosno, Uzdrowisko Iwonicz S.A, Atos – Krosno.
Fundatorami  nagród, opłat organizacyjnych turnieju byłi: Starostwo powiatowe w Krośnie, Starostwo powiatowe w Strzyżowie, Gmina Frysztak, Gmina Wojaszówka, Gmina Jasło, GOKiR Wojaszówka.
Ciekawostką tegorocznego turnieju było przyznanie specjalnej nagrody dla najlepszej rodziny z województwa podkarpackiego w kategorii rodzic + dziecko powyżej 16 lat, a był to 4 dniowy wyjazd dla dwóch osób do Brukseli ufundowany przez Panią Poseł Parlamentu Eyropejskiego – Elżbietę ŁUKACIJEWSKĄ.
Nagrodę otrzymała rodzina Andreasik Kazimierz + Michał z Brzostka.
Specjalne nagrody ufundowane przez Nowy Styl Group z Krosna otrzymał najmłodszy uczestnik turnieju – Biłyy Rostislv z Lwowa ktory liczył sobie 8 lat.
Wręczona została także nagroda dla rodziny z Turzego Pola Jan Władyka + Albert którzy uczestniczyli we wszystkich XVII Turniejach – nagroda ufundowana przez Nowy Styl Group z Krosna.

W uroczystej ceremonii wręczania nagród wzięli udział – WICEMARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO – Maria Kurowska, Inspektor wydziału Sportu i kultury powiatu krośnieńskiego – Grażyna Ostrowska, Wójt Gminy Wojaszówka – Sławomir Stefański, W-ce Dyr. Specjalnego Ośrodka
Szkolno – Wychowawczego w Frysztaku – Maria Pająk.

Organizator zawodów Jerzy Kaleta składa podziękowania dyrektorce Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychwawczego w Frysztaku – Pani Agacie Wyciślak za udostępnienie i przygotowanie obiektu, zakwaterowania, wyżywienia uczestników, rodzin, gości podczas turnieju, dziękuję  obsłudze Ośrodka, pracownicom stołówki i wszystkim osobom z Towarzystwa Sportowego Pro- Familia pomagającym w przgotowaniu i zakończeniu turnieju.
Sponsorami  turnieju byli:
Orlen Południe S.A., ZPRE – Jedlicze, RBDiM – Krosno,  EBA Krosno, PRiD Krosno, CELL – FAST Krosno,  Wenta Frysztak, Invest Profil Bajdy, Spar Polska, KPB – Krosno, Luks Granit – Ustrobna, Remondis KROeko Krosno, Grienplast – Krosno, Max Stone Bratkówka, Delikatesy Centrum – Frysztak,Uzdrowisko Rymanów S.A. Firma Budowlana  Drogoń Frysztak, Delikatesy Groszek – Bratkówka, Macek – Przybówka, Roksana Strzyżów, Piekarnia Żaneta – Krasowscy Bajdy, Dioxid – Krosno, Masarnia Stara Wędzarnia – Frysztak, Warsztat diadnostyki samochodowej – W.Salamon,Stolarnia Frysztak – Z.Dykas.

Sędziami zawodów byli: Barbara Tereszkiwicz – Stasz, Henryk Oleksiuk, Lesław Mocek, Zbigniew Wajda
Patronat medialny nad imprezą sprawowały: Telewizja Rzeszów, Radio Rzeszów, Super Nowości, Obiektyw Jasielski, Powiatowa Gazeta Brzozowska, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Tygodnik Sanocki, Dukielski miesięcznik samorządowy, Nasz Rymanów, Wieści Skołyszyńskie, Gazeta Piastun, Nasz Powiat – Krosno, Kurier Gminy Wojaszówka.

Końcowa Kolejność:
Kategoria amatorska rodzic + dziecko do 13 lat – niezrzeszeni:
1.    Sporek Mariusz + Szymon – Dukla/podkarpackie
2.    Wszołek Stanisław + Wojciech – Dukla/podkarpackie
3.    Chmielowski Zbigniew + Jakub – Dubiecko/podkarpackie
4.    Olbrycht Dariusz + Michał – Dukla/podkarpackie
5.    Zygmunt Ryszard + Kacper – Jedlicze/ podkarpackie
6.    Wszołek Artur + Gracjan – Dukla/podkarpackie
7.    Zając Mirosław + Anna – Kraków/ małopolskie
8.    Kozubal Tomasz + Wiktor – Krosno/podkarpackie
Półfinały: Chmielowski Z+ J – Sporek M+ S – 1:2 (9:11,11:8, 6 :11 )
Wszołek S + W – Olbrycht D+ M – 2- 1 (8:11, 11:7, 11:9)
Finał - Sporek Mariusz + Szymon – Dukla - Wszołek Stanisław + Wojciech – Dukla – 2- 0 (11,7:11,8)

Mecz o trzecie miejsce: – Chmielowski Zbigniew + Jakub – Dubiecko - Olbrycht Dariusz + Michał – Dukla – 2-1 (11:9,8:11, 11)

Kategoria amatorska rodzic + dziecko powyżej 13 lat – niezrzeszeni:
1.    Glanowski Waldemar + Jakub-  Klucze/ Olkusz/małopolskie
2.    Wszołek Ryszard + Elpidiusz – Góra Ropczycka/podkarpackie
3.    Dudek Adam + Oskar – Biecz/ małopolskie
4.    Zając Paweł + Leszek – Warzyce/podkarpackie-  powiat jasielski, gmina Jasło
5.    Sturm Milan + Milan – Poproć/Słowacja
6.    Kozioł Daniel   + Przymysław – Sanok/podkarpackie – powiat sanocki
7.    Sowa Janusz + Jakub – Gliwice/śląskie
8.    Dąda Marek + Karol – Tarnobrzeg/podkarpackie
Półfinały: Glanowski Waldemar + Jakub - Dudek Adam + Oskar  2:0 ( 11:7, 11:8)
Wszołek Ryszard + Elpidiusz - Zając Paweł + Leszek – 2:1 ( 11,5,9:11, 11,8)
Finał : Glanowski Waldemar + Jakub-  Klucze/ Olkusz - Wszołek Ryszard + Elpidiusz – Góra Ropczycka – 2:0 ( 11,6, 11:9)
Mecz o trzecie miejsce: - Dudek Adam + Oskar – Biecz - Zając Paweł + Leszek – Warzyce – 2:1( 11:7, 8:11, 11:9)



Kategoria amatorska rodzic + dziecko do 16 lat
1.    Sawczak Miłosz + Milosz – Dukla/podkarpackie
2.    Kuzmicz Jerzy + Jakub – Sandomierz/świętokrzyskie
3.    Błocho Zdzisław + Stanisław – Olesno/śląskie
4.    Klocek Krzysztof + Kamil – Łętownia/podkarpackie
5.    Papież Wojciech + Filip – Limanowa/małopolskie
6.    Maciejewski  Bogdan + Szymon – Dukla/podkarpackie
7.    Kołek Piotr + Maciej – Wojaszówka/podkarpackie
8.    Svitan Jozef + Rastislav – Keżmarok/Słowacja

Półfinały : Sawczak Miłosz + Milosz – Dukla - Błocho Zdzisław + Stanisław – Olesno – 2:1 (11:5, 12:14, 11,7)
Kuzmicz Jerzy + Jakub – Sandomierz - Klocek Krzysztof + Kamil - Łętownia – 2:0 (11:7, 11:8)

Finał: Sawczak Miłosz + Milosz – Dukla - Kuzmicz Jerzy + Jakub – Sandomierz 2:0 ( 11:8, 11:7)
Mecz o trzecie miejsce- Błoco Zdzisław + Stanisław – Olesno - Klocek Krzysztof + Kamil – 2:0 (11:6, 11:8)

Kategoria amatorska rodzic + dziecko powyżej 16 lat:
1.    Babusik Peter + Jakub – Martin/ Słowacja
2.    Andreasik Kazimierz + Michał – Brzostek/podkarpackie
3.    Smik Miroslav + Miroslav – Spisska Bela / Slowacja
4.    Władyka Jan + Albert – Turze Pole/podkarpackie – powiat brzozowski
5.    Ligęska Aleksander + Sebastian – Dębica/podkarpackie
6.    Sapużak Oleh + Anna – Lwów/Ukraina
7.    Zilla Jaroslav + Lukas – Martin/Słowacja
8.    Talar Paweł + Konrad – Szczawa/ małopolskie
Półfinały: Babusik Peter + Jakub – Martin/ Słowacja - Władyka Jan + Albert – Turze Pole – 2:0(11:6.11:7)
Andreasik Kazimierz + Michał – Brzostek - Smik Miroslav + Miroslav – Spisska Bela / Slowacja – 2:0 ( 11:6, 11 9)
Finał: Babusik Peter + Jakub - Andreasik Kazimierz + Michał – 2: 0 ( 12:10, 11,9)
Mecz o trzecie miejsce - Smik  Miroslav + Miroslav - Władyka Jan + Albert – 2:0 ( 11,5, 11:8)

Kategoria OPEN:
1.    Nowakowski Witold + Paweł – Gliwice/ śląskie
2.    Biłyy Orest + Rostislav – Lwów/ Ukraina
3.    Gola Krzysztof + Paweł – Tłumień Świętokrzyski/ swiętokrzyskie
4.    Harabin Miroslav + Matej – Keżmarok/ Slowacja
Półfinały: Nowakowski Witold + Paweł - Gola Krzysztof + Paweł 2:0( 11:7, 11,8)
Biłyy Orest + Rostislav - Harabin Miroslav + Matej – 2:1( 11,9.8:11,, 14:120
Finał: Nowakowski Witold + Paweł - Biłyy Orest + Rostislav – 2:1 11:5, 12:14, 11:8)
Mecz o trzecie miejsce: Gola Krzysztof + Paweł - Harabin Miroslav + Matej – 2:1 ( 11:8, 9:11, 11,6)



Prezes T.S.Pro- Familia
Jerzy Kaleta

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności