Eleni śpiewała w zabytkowym szebieńskim kościele

Dodano: 05.06.2017
A A A
W ramach corocznych spotkań muzycznych w szebieńskim zabytkowym kościele w dniu 2 czerwca br. odbył się koncert gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej ELENI.

Występ cieszył się dużym zainteresowaniem. Jedną z piosenek wspólnie z Eleni zaśpiewała Oliwia Hap z Chrząstówki. Organizatorami byli Wójt Gminy Jasło, proboszcz Parafii pw. Św. Marcina w Szebniach, Gminny Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Parafii Szebnie „Dziedzictwo”.

- Było to już kolejne wydarzenie artystyczne w naszym zabytkowym kościele. Gościliśmy chór ze Lwowa, zespoły grające muzykę dawną, występował także teatr z przedstawieniem poświęconym świętemu Janowi Pawłowi II. W tym roku wystąpiła znana piosenkarka, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Eleni śpiewała swoje dawne i nowe przeboje. W trakcie koncertu wpłacać można było dobrowolne datki na dokończenie remontu otoczenia zabytkowej świątyni, zebraliśmy 2,8 tysiąca złotych i 5 dolarów kanadyjskich – powiedział Wojciech Piękoś – prezes Stowarzyszenia Parafii Szebnie „Dziedzictwo”.

Gminna Biblioteka Publiczna prezentowała książki o tematyce regionalnej. Można było także nabyć tomiki poezji autorstwa Haliny Urban z Warzyc.

Koncert był również okazją do podziękowań za wsparcie prowadzonych prac remontowych dla senator Alicji Zając, Joanny Bril – radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Bożeny Macek – Lubaś i Jana Lazara – radnych Rady Powiatu w Jaśle,  radnych Rady Gminy w Jaśle i Bogdana Janusza pracownika Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Występ Eleni zakończyło wspólne śpiewania piosenki religijnej „Barka”.
 
Stowarzyszenie Parafii Szebnie „Dziedzictwo”

ZDJĘCIA

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności