Konkurs „Matka w oczach dziecka” rozstrzygnięty

Dodano: 07.06.2017
A A A
26. maja w Zespole Szkół w Warzycach odbył się XIV Gminny Konkurs poetycko – wokalny „Matka w oczach dziecka”. Na szkolnej auli uczestnicy prezentowali napisane przez siebie wiersze oraz zaśpiewali piosenki dedykowane mamom w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum.

Oceny prac poetyckich dokonało jury w składzie: Halina Urban, Monika Kocik – Furtek i Jan Wróbel – regionalni poeci z Warzyc. Wykonania wokalne oceniał Janusz Konieczny, organista z kościoła św. Stanisława w Jaśle oraz Mateusz Gałuszka, organista z kościoła w Warzycach.
W konkursie wzięły udział trzy szkoły podstawowe z terenu Gminy Jasło, a to: Jareniówka, Szebnie i Warzyce. W tej grupie wiekowej, w kategorii poetyckiej, przyznano następujące miejsca:
 • I miejsce – Szkoła Podstawowa z Warzyc
 • II miejsce – Szkoła Podstawowa z Szebni
 • III miejsce – Szkoła Podstawowa z Jareniówki.
Wiersz naszej uczennicy, Natalii Kuchty z klasy VI otrzymał najwyższe wyróżnienie.

W kategorii wokalnej, miejsca dla uczestników konkursu zostały rozdzielone w następującej kolejności:
 • I miejsce – Szkoła Podstawowa z Jareniówki
 • II miejsce – Szkoła Podstawowa z Warzyc
 • III miejsce – Szkoła Podstawowa z Szebni.
Zaszczytne II miejsce jury przyznało Bartoszowi Walczakowi z klasy VI, który reprezentował w konkursie naszą szkołę.

Do zmagań w drugiej grupie wiekowej stanęło pięć drużyn, które reprezentowały gimnazja z: Osobnicy, Potoka, Szebni, Moderówki i Warzyc. W kategorii poetyckiej jury rozdzieliło miejsca według następującej kolejności:
 • I miejsce – Publiczne Gimnazjum z Osobnicy
 • II miejsce – Publiczne Gimnazjum z Warzyc i Szebni
 • III miejsce – Publiczne Gimnazjum z Potoka i Moderówki.

II miejsce otrzymał wiersz Aleksandry Chmiel z klasy III gimnazjum, która w konkursie reprezentowała naszą szkołę.

W kategorii wokalnej gimnazjalistki wyśpiewały następujące miejsca:
 • I miejsce – Publiczne Gimnazjum z Osobnicy i Szebni
 • II miejsce – Publiczne Gimnazjum z Warzyc
 • III miejsce – Publiczne Gimnazjum z Potoka i Moderówki.
Naszą szkołę w tej kategorii reprezentowała Paulina Pawluś, której jury przyznało II miejsce.
Podczas przerwy, uczestnicy konkursu i nasi gimnazjaliści wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez doktor z Natur House, na temat zdrowego odżywiania.

Po wręczeniu nagród uczestnikom konkursu został rozstrzygnięty szkolny konkurs na najpiękniejszy wiersz dla mamy. Korzystając z obecności profesjonalistów wybrano spośród 15 wierszy najlepszy tekst ucznia szkoły podstawowej i gimnazjum. W gronie zwycięzców znaleźli się: Mateusz Poszelężny i Adrian Więcek.

Zaprezentowanie swoich umiejętności to jedno, ale dobra zabawa, poznanie nowych ludzi i wymiana doświadczeń to ważniejsze priorytety, które przyświecały konkursowi. Wszystkim gratulujemy wyników i dziękujemy, że wzięli w nim udział.
 
Zespół Szkół w Warzycach

ZDJĘCIA

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności