„Paczki Literackie” dla bibliotek publicznych gminy Jasło

Dodano: 26.09.2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz jej filie w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach  uczestniczą w akcji „Paczka literacka”, organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Każda z naszych bibliotek, otrzymała bezpłatny pakiet zawierający 21 książek oraz dwa audiobooki. Ogółem zbiory bibliotek publicznych gminy Jasło powiększyły się o 84 nowości wydawnicze oraz 8 audiobooków na kwotę 3 499,08 zł.

Do akcji „Paczka literacka” zostały zaproszone biblioteki publiczne z całej Polski  w gronie 1200 bibliotek znalazły się również cztery biblioteki publiczne gminy Jasło.

Pośród nowości książkowych otrzymaliśmy między innymi takie pozycje jak: „Portrety  z Łagru” M. Chodorowskiego, „Hitman” J. Machulskiego, „Andrzej Wajda Podejrzany” W. Bereś, K. Burnetko, „Powstanie Warszawskie-Rozpoznani” I. Michalewicz i M. Piwowarczuk.

Zestawy książek i audiobooki zostaną wykorzystane do działań promujących czytelnictwo oraz podczas spotkań DKK, konkursów na najbardziej poczytną publikację wydawniczą.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach