Żółków na dożynkach gminnych i powiatowych

Dodano: 10.09.2012
Wieniec dożynkowy wraz z delegacją z Żółkowa wziął udział w uroczystościach dożynkowych w Kowalowach i Dębowcu

W dniu 19.08.2012 r. odbyły się Dożynki Gminne w Kowalowach zorganizowane przez p. Wójta S. Pankiewicza. Również wieniec z naszej miejscowości został zaproszony na tę wielką uroczystość ku czci plonów. Po nabożeństwie odprawionym w kościele Farnym w Jaśle wszystkie wieńce udały się do miejscowości Kowalowy. Każda wieś oprócz wieńca przygotowała poczęstunek dla delegacji i gości, którzy podziwiali pomysłowość i piękno wieńców.

Na następną niedzielę nasza miejscowość otrzymała  zaproszenie od p. Starosty jasielskiego na Dożynki Powiatowe w Dębowcu. Nasza liczna delegacja składała się z pań z KGW i Dziewczęcej Drużyny OSP. Dożynkowy barwny korowód przemaszerował z dębowieckiego rynku na miejsce uroczystości  znajdujące się na stadionie. Pochód ten pokazał jak wielu młodych ludzi jest zaangażowanych w kultywowanie naszych pięknych tradycji, za co należą  im się serdeczne podziękowania.

Tu również  o poczęstunek zadbały nasze ‘’gospodynie’’. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji i wrażeń w postaci m.in. barwnego przemarszu  kosynierów, prezentacji wieńców, występów wielu zespołów folklorystycznych.

Wszystkim, którzy przyczynili się do udziału wieńca dożynkowego z Żółkowa na uroczystościach dożynkowych w Kowalowach i Dębowcu – bardzo dziękujemy.

J.Pawluś - opiekun świetlicy

Z.Czarnecki - sołtys